Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як скласти та відобразити у звітності РК при виправленні помилок у ПН

При оформленні податкових накладних (далі – ПН) можуть бути допущені помилки. Частина з них виявляється вже на етапі реєстрації ПН в ЄРПН. Але далеко не всі помилки можна відстежити програмними алгоритмами, тому питання про їх виправлення, як і раніше, актуальні. У консультації нагадаємо загальні правила виправлення помилок, розглянемо випадки, коли їх можна не виправляти, наведемо правила відображення у звітності ПН та виправляючих розрахунків коригування до них (далі – РК), наведемо приклади оформлення РК.

Нормами ПК передбачено, що:

  • ПН/РК, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року, є достатньою підставою для включення ПДВ до податкового кредиту покупця й не вимагають додаткового підтвердження (абзац третій п. 201.10). Із 31.12.17 р. ця норма була зупинена до дня набуття чинності Порядків, затверджених Постановою № 117. Тобто з 22.03.18 р. вона знову діє;
  • помилки в обов'язкових реквізитах (крім коду товару згідно з УКТЗЕД), які не заважають ідентифікувати операцію, її зміст (товар/послугу, що поставляються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття ПН в електронному вигляді (абзац одинадцятий п. 201.10).

Чи означає це, що всі ПН, які пройшли реєстрацію в ЄРПН, дають право на податковий кредит?

На думку ДФС, ні. На запитання, чи має право покупець включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену в ПН із помилкою в обов'язкових реквізитах, податківці відповідають так. Покупець не може віднести до складу податкового кредиту суму ПДВ із ПН, у якій допущено помилку в обов'язкових реквізитах, якщо вона заважає ідентифікувати операцію, навіть за умови реєстрації такої ПН в ЄРПН (ЗІР, категорія 101.13).

Виходить, що норма третього абзацу п. 201.10 ПК на практиці не працює (вищенаведене роз'яснення ДФС залишається діючим як у періоді дії цієї норми, так і в періоді її зупинення). Тобто, щоб визначити, чи має покупець право на податковий кредит, не варто орієнтуватися на те, діє дана норма в певному періоді чи ні (але сподіваємося, що вона послужить додатковим аргументом у суді).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали