Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як відбуватиметься перехід зі спецрежиму з ПДВ на звичайну систему

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які у 2016 році були суб’єктами спецрежиму оподаткування.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як звітувати за останній звітний період суб’єктам спецрежиму, як використовувати кошти зі спецрахунка після 01.01.17 р., а також як оподатковувати перехідні операції.

З 01.01.17 р. втратила чинність ст. 209 Податкового кодексу (далі – ПК), якою було встановлено спеціальний режим обкладення ПДВ у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства. Так передбачено пп. 4 п. 2 розд. XIX «Прикінцеві положення» ПК.

Можна сказати, що завершилася ціла епоха особливого порядку сплати ПДВ сільгосптоваровиробниками, який діяв з 1999 року. Протягом цього періоду спецрежим неодноразово змінювався, але суть була одна: частину ПДВ, яка підлягала сплаті до бюджету, сільгосппідприємства залишали у своєму розпорядженні й використовували на власні виробничі потреби. Отже, з 01.01.17 р. сільгосппідприємства мають бути виключені з реєстру суб’єктів спецрежиму й переведені на загальну систему оподаткування. Тож у цій консультації розглянемо питання, які неодмінно виникнуть у колишніх суб’єктів спецрежиму у зв’язку із закінченням його дії.

Зверніть увагу: скасування спецрежиму з ПДВ не означає автоматичного скасування єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи. Тобто сільгосппідприємства стають платниками ПДВ на загальних підставах, але можуть залишитися платниками ЄП четвертої групи.

Остання податкова звітність спецрежимників

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали