Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Вапнування ставів: облікові ази

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як правильно документально оформити та відобразити в обліку унесення у став вапна.

На сьогодні в рибному господарстві слід застосовувати форми первинної документації для суб’єктів рибного господарства в галузі аквакультури, затверджені наказом Мінагрополітики та продовольства від 19.06.12 р. № 362 (далі – Наказ № 362).

Так, операція із внесення вапна в нерестові стави відображається в Акті про підготовку нерестових ставів за спеціальною формою № А-19 (див. фрагмент у кінці консультації). Цей акт складається перед початком нересту комісією, призначеною наказом керівника, у двох примірниках: один для бухгалтерії, а другий залишається у справах рибовода. До складу комісії можуть входити: головний рибовод (рибовод), гідротехнік, начальник (майстер, бригадир) виробничої дільниці та інші.

Акт заповнюється таким чином:

  • у графі 2 вказується площа водойми, га;
  • у графах 3–8 містяться відомості про характер проведених заходів, а саме: у графі 3 – про вапнування, кг; графі 4 – видалення минулорічної рослинності, м2; графі 5 – розчищення каналів, м2; графах 6–7 – ремонт гідроспоруд, м2; графі 8 – підсипання дамб, м3.

Операції із внесення вапна в зимувальні, вирощувальні та нагульні стави слід відображати в Акті перевірки стану зимувальних, вирощувальних, нагульних ставів (довільної форми). Цей документ складається призначеною керівником підприємства комісією у двох примірниках: один – для бухгалтерії, другий –для рибовода. В акті зазначаються: дата вапнування, площа, яка підлягала обробці вапном, фактичні дози внесення вапна в центнерах на гектар і кількість витраченого вапна. У ньому наводять також інформацію з обліку вапна, витраченого на обробку ложа ставків, внесення по воді за весь літній період, профілактичну обробку риби, дезінфекцію гідротехнічних споруд та рибоводного інвентарю.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали