Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Грошові перекази по Україні: вивчаємо способи в порівнянні

Міжнародні системи грошових переказів SWIFT, а також сервіс р2р – в українського користувача є значний арсенал інструментів для переказу коштів. Який з цих способів перевести гроші по Україні дешевше і вигідніше у вашому конкретному випадку, а також які обмеження існують сьогодні по переказах?


Міжнародні системи

Міжнародні системи грошових переказів – такі як Western Union, UNIStream, MoneyGram та інші – одні з найбільш зручних способів для того, щоб перевести гроші. Головні достоїнства основних гравців ринку полягають у тому, що вони, як правило:

  • миттєві – кошти дійдуть до адресата одразу ж;
  • безадресні – переклад прив'язаний до спеціальним кодом імені одержувача, отримати його можна в будь-якому місті і в будь-якому відділенні будь-якого банку, який співпрацює з системою;
  • не вимагають відкриття рахунку в банку.

Такий спосіб грошових переказів досить дорогою: за пересилку доведеться заплатити до 15% від суми переказу (детальніше див. нижче). Особливо дорого переводити через такі сервіси виходить великі суми. Чим більше пунктів обслуговування у конкретної системи грошових переказів, тобто чим більше вона і відомішим – тим вище буде вартість перекладу.

За законом, можна переводити суми без обмежень, тільки потрібно надати свій ідентифікаційний код. Для отримання великої суми необхідно буде відкрити рахунок. «Відправлення переказів у межах України здійснюється без обмежень. При цьому отримання переказів на суму понад 150 тисяч гривень в день можлива лише після відкриття рахунку. Якщо ж сума менша за 150 тисяч гривень, обмежень в отриманні немає. Також потрібно враховувати, що при відправці та отриманні переказів по Україні на суму понад 150 тисяч гривень клієнт повинен пред'явити довідку про при своєння ІНН», - пояснює Володимир Шевченко, заступник начальника департаменту роздрібних продажів Укрсиббанку BNP Paribas Group.

Ще один важливий момент: перевести кошти через такі сервіси можна лише в гривні. «Усередині країни переклади дозволені тільки в національній валюті України без обмежень по сумі. Іноземну валюту на території України відправляти не можна, згідно з Декретом Кабінету Міністрів України № 15-93», - говорить Артем Зайцев, начальник відділу прод аж банку «ГЛОБУС».

Утім, існують способи перевести гроші по Україні та в доларах США, однак така послуга, як правило, незручна. «У валюті можна здійснити переклад з допомогою інших систем ( не Western Union – прим. ред. ), але ми не рекомендуємо, оскільки переклад буде здійснено через поточний рахунок з обов'язковою продажем», - говорить Олена Деркач, провідний експерт сектору розвитку роздрібного бізнес а ОТП Банку.

Розповідаючи про сервісах миттєвих переказів по Україні, потрібно згадати і про системи внутрішньобанківських переказів, яка є у багатьох українських фінустанов. Для таких переказів також не потрібно відкривати поточний рахунок, проте він підійде лише тим, чий адресат живе недалеко від відділення обраного вами банку. «Головний плюс такої системи – швидкість: гроші перераховуються миттєво. Однак при використанні цієї системи потрібно враховувати, що отримати переказ можна тільки у відділенні банку, через який було надіслано гроші», - розповідає Володимир Шевченко. Тому перекази через внутрішньобанківські системи гарні лише при використанні банку з добре розвиненою мережею або для переведення у велике місто, де представлені майже всі великі банки.

Витрати при проведенні грошового переказу в гривнях на території України, при суми переказу 500, 5 000 і 10 000 гривень, за даними компанії «Простобанк Консалтинг» на 15.07.2015 року.

Система перевода

Расходы на перевод, грн.

Перевод 500 грн

Перевод 5000 грн

Перевод 10 000 грн

Аверс

4

40

80

Privat Money

5

50

100

Unite Express

5

40

80

Аваль Экспресс

14

68

138

Колибри

15

75

100

Софт

15

60

120

Правэкс Телеграф

17,5

60

120

Western Union

25

75

135

Перекази р2р

Спосіб перекладу, який з'явився порівняно недавно, але вже став найпопулярнішим з-за зручності і дешевизни – person to person (р2р) або з карти на карту. Обійдеться такий переклад, як правило, не більше ніж 1% від його суми (детальніше див. нижче). Правда, одержувач може нести додаткові витрати на переведення коштів в готівку – в залежності від тарифного плану своєї картки.

Важливе зручність: для того, щоб переказати або отримати гроші р2р, не потрібно йти до відділення банку, його можна реалізувати абсолютно в будь-який час, навіть вночі і в будь-якому місці, де є доступ в інтернет. Операція може проводитися як зі стаціонарного комп'ютера, так і з мобільного телефону, достатньо знати тільки номер картки одержувача.

За словами експерта, зарахування в більшості випадків також проходить швидко – протягом декількох хвилин.

Переважна більшість таких перекладів можливо тільки в гривні і тільки між українськими картками (про винятки Prostobank.ua розповість вам пізніше). Природно, можливі переклади на українську мапу, яка в даний момент знаходиться за кордоном.

Перевести кошти р2р можна в рамках обмежень, які, як правило, встановлює компанія, що надає систему таких перекладів.

Згідно з найбільш часто зустрічаються обмеження на ринку, за один раз через р2р можна перевести максимальну суму в 14 999 гривень. За день по одній карті максимум можна перевести 75 000 гривень, а за місяць – 150 000 гривень. При цьому максимальна кількість переказів по одній карті на день – 5, в місяць – 10.

Витрати при проведенні грошового переказу з картки на картку за даними компанії «Простобанк Консалтинг» на 4.08.2015 року

Банк

Система перевода P2P

Стоимость перевода

ПриватБанк

sendmoney

с карты украинского банка на карту ПриватБанка - без комиссии;

с карты украинского банка на карту украинского банка - 1% (минимум 5 грн);

с карты ПриватБанка на карту украинского банка - 1% (минимум 5 грн);

с карты ПриватБанка на карту ПриватБанка - без комиссии;

с карты ПриватБанка на карту зарубежного банка - 1% + 10грн.

Проминвестбанк

Pib to Web

без комиссии

Райффайзен Банк Аваль

через интернет банкинг

0.5% от суммы

ВТБ Банк

copayco.com

1%+5 грн.

Финансы и Кредит

услуги временно не доступны

УкрСиббанк

Portmone, или интернет банкинг

портмоне комиссия-1% от суммы+5грн. По интернет банкингу комиссия 0.5% (переводы возможны только между картами УкрСиббанка)

Credit Agricole

интернет банкинг

0.3% мин. 2 грн., между карточками Креди Агриголь бесплатно

Хрещатик

ipay

1% от суммы+5грн

БАНК КРЕДИТ ДНЕПР

ipay

1% от суммы+5грн

Укринбанк

portmone

портмоне комиссия-1% от суммы+5грн.

Ощадбанк

Швидка копійка

1% + 3 грн.

UniCredit Bank

portmone.com (совместно с Альфа Банком)

1%+5 грн.

Альфа-Банк Украина

Альфа-перевод

1%+5 грн.

ПТБ

ptclick

0,25% от суммы платежа (мин. 2 грн., макс. 250 грн.)

Кредобанк

КредоДайрект (ИБ)

0,2% (min. 1 грн. max. 300 грн.)

Укрэксимбанк

Visa

на карту Укрэксимбанка - 0,5%, мин. 1 грн., макс. 300 грн., других банков - 1%, мин. 5 грн.

Дочерний Банк Сбербанка России

ipay

5 грн + 1% от суммы перевода

Первый Украинский Международный Банк

p2y

1.0% + 5 грн.

ОТП Банк

ipay

1% + 5 грн

Укргазбанк

p2y

0,5% + 5 грн.

Пивденный

ipay

1% + 5 грн.

Фидобанк (СЕБ Банк)

thepay

0.5% + 5грн.

Мегабанк

CoPayCo

1% + 5 грн.

Universal Bank

ipay

1% + 5 грн.

По данным компании "Простобанк Консалтинг".

SWIFT-перекази

Перекази через систему SWIFT – здійснюються з рахунку на рахунок, як правило, між різними банками. Такі переклади настільки міцно закріпилися у свідомості українців як спосіб перевести гроші за кордон (і в Україну з-за кордону), що не всі знають, що в межах України вони теж можливі. Більше того, вартість таких перекладів порівняно невелика. «Часто використовують систему, бажаючи заощадити на переведенні великої суми, так як тарифи на перекази SWIFT значно доступніше інших систем переказів», - зазначає Володимир Шевченко, заступник начальника департаменту роздрібних продажів Укрсиббанку BNP Paribas Group.

Дійсно, за дослідженням компанії «Простобанк Консалтинг» на 4.08.2015 р. тариф на переказ SWIFT по Україні складе всього лише від 0,2 до 5% від суми переказу. Правда, деякі банки встановлюють і комісії за зарахування на рахунок таких переказів та/або стягують кошти за переведення в готівку зарахованих коштів; як правило – не вище 1% від суми (детальніше див. нижче).

Обмеження за таким перекладам ті ж, що і з переказів через міжнародні системи. Точно так само підлягають фінансовому моніторингу перекази на суму понад 150 000 гривень – одержувачу або відправнику потрібно буде пред'явити ідентифікаційний код.

Витрати відправників SWIFT-переказу по Україні за дослідженням компанії «Простобанк Консалтинг» на 4.08.2015 р.

Банк

Комиссия за перевод, % от суммы

Минимальная комиссия (если есть)

ПриватБанк

5% від суми + 12 USD у грн. за курсом НБУ

нет

Проминвестбанк

2% от суммы перевода

макс. 250 доллларов США, если перевод в евро, то 250 евро

Райффайзен Банк Аваль

0.75% от суммы перевода

мин. 20 евро или мин. 20 дол зависит от валюты перевода

ВТБ Банк

1% от суммы перевода

мин. 30 евро или мин. 30 дол зависит от валюты перевода

УкрСиббанк

0.2-0.7%

от 5-12 грн.

Credit Agricole

0.8% от суммы перевода

10 грн.

Хрещатик

1% от суммы

10 долларов

БАНК КРЕДИТ ДНЕПР

5% от суммы перевода

нет

Укринбанк

0,75%

30 грн.

Ощадбанк

до 2%

15 долл

UniCredit Bank

1%

25 долл

Альфа-Банк

0,70%

min 25 USD, 25 EUR - max 250 USD, 250 EUR

ПТБ

5,00%

(min. 50 USD)

Кредобанк

1,50%

(min. 25 USD

max. 150 USD)

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали