Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Гігакалорії використано, а кошти залишились: чи можна внести зміни до договору?

11.09.2017 343 0 1

На початку року установа уклала договір за переговорною процедурою на закупівлю послуг із теплопостачання. У лютому на час підписання договору тариф був вищим, ніж зараз. Договір було укладено на 300 Гкал, а вже сьогодні передбачається, що восени витратяться всі Гкал, але кошти залишаться внаслідок зниження тарифу. У договорі є пункт, відповідно до якого договір уважається виконаним, якщо споживач використає весь обсяг теплової енергії за цим договором або використає такий обсяг, який зможе оплатити сумою коштів, що вказана в договорі. Чи може установа скласти додаткову угоду до договору на збільшення Гкал (на суму залишкових коштів за договором)?

Згідно із Цивільним кодексом (далі – ЦК) договір – це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Відповідно до ч. 1 ст. 629 ЦК договір є обов’язковим для виконання сторонами.

Зауважимо, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. У разі зміни договору зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо. До того ж, зобов’язання змінюється з моменту досягнення домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни (ст. 651, 653 ЦК).

Варто зазначити, що ЦК дозволяє сторонам вносити зміни до договору в частині збільшення обсягу закупівлі.

Водночас спеціальним актом у сфері публічних закупівель, тобто який містить спеціальні норми, що застосовуються до закупівельних договорів, є Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922)

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали