Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Єдиний податок – 2017: Особливості сплати єдинниками четвертої групи

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які вирішили у 2017 році обрати режим оподаткування зі сплатою єдиного податку (далі – ЄП) у четвертій групі.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: хто може бути платником ЄП у цьому році, що є об’єктом та базою обкладення ЄП, а також яку звітність подають єдинники четвертої групи.

Хто може бути єдинником четвертої групи

Платником ЄП у 2017 році можуть стати сільгосптоваровиробники, у яких питома вага доходу, отриманого від реалізації сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній податковий (звітний) рік, становить не менше 75 % загальної суми доходу за цей же період (пп. 14.1.194, пп. 4 п. 291.4 Податкового кодексу, далі – ПК).

Нагадаємо, до сільгосптоваровиробників належать юридичні особи незалежно від організа­ційно-правової форми, які займаються виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно виробленої сировини на давальницьких умовах, і здійснюють операції з її постачання (пп. 14.1.235 ПК).

Сплачувати ЄП, перебуваючи у четвертій групі платників, без дотримання умови про 75%-кову частку сільгосптоваровиробництва мають право сільгосппідприємства, які в минулому звітному році (у нашому випадку – 2016-му) зазнали форс-мажорних обставин (повінь, заморозки, пожежа, посуха, просідання та зсув ґрунту тощо). Для підтвердження наявності таких обставин підприємства повинні разом із податковою декларацією надати відповідне рішення обласних рад та перелік суб’єктів господарювання, які постраждали внаслідок вказаних обставин (пп. 298.8.4 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали