Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Єдинник виплачує дивіденди: яку ставку ПДФО застосовувати у 2017 році?

Підприємство-єдинник збирається виплатити дивіденди засновникам-фізособам у березні 2017 року. За якою ставкою утримувати ПДФО? Коли застосовується знижена ставка?

Законом від 21.12.16 р. № 1797-VIII (далі – Закон № 1797) до п. 167.5 Податкового кодексу (далі – ПК) були внесені зміни, що стосуються ставок ПДФО на пасивні доходи. Зокрема, там з'явився новий пп. 167.5.4, де сказано, що дивіденди, які виплачуються окремими категоріями податкових агентів (у т. ч. суб'єктами господарювання, що не є платниками податку на прибуток), оподатковуються в половинному розмірі ставки, установленої п. 167.1 ПК. Тобто за ставкою 9 %.

Проте ці зміни ще не працюють. Річ у тому, що вони були внесені пп. 3 п. 76 Закону № 1797. А Прикінцевими і перехідними положеннями цього Закону передбачена спеціальна дата набуття чинності цього підпункту. А саме – з дня набуття чинності закону, що визначає правові основи організації та діяльності центрального органу виконавчої влади, зобов'язаного запобігати, виявляти, присікати, розслідувати і розкривати кримінальні злочини, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або органів місцевого самоврядування. Мається на увазі Закон про фінансову поліцію (законопроект від 15.03.16 р. № 4228).

Виникає запитання: який зв'язок між оподаткуванням дивідендів, що виплачуються окремими категоріями платників, і правовими основами організації та діяльності фінансової поліції? Відповідь проста: ніякого!

Пояснимо, що відбулося. Законопроект від 07.11.16 р. № 5368 (далі – законопроект), що став Законом № 1797, при обговоренні його в першому читанні не містив спеціальних норм про набуття чинності пунктів, які стосуються обкладення ПДФО дивідендів (зміни до п. 167.5 були наведені в п. 74 законопроекту). Обговорювана спеціальна норма (пп. 3 п. 75 законопроекту в першому читанні) стосувалася п. 168.5 ПК. Цей пункт вимагає, щоб суми ПДФО, які утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, що отримуються окремими особами, зокрема поліцейськими, спрямовувалися виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цих категорій громадян.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали