Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи потрібна експортерам девальвація гривні

1 из 1

За даними НБУ, ослаблення валют низки країн, що розвиваються, призвело до суттєвого укріплення НЕОК (номінального ефективного обмінного курсу) та РЕОК (реального ефективного обмінного курсу) гривні, що теоретично означає погіршення цінової конкурентоспроможності українських товарів. Майже повністю це укріплення було забезпечено впливом змін курсу рубля до долара США, оскільки, незважаючи на подальше значне зменшення товарообороту з Росією в першому півріччі 2015 року, частка цієї країни залишається найбільшою серед окремих країн основних торговельних партнерів України (ОТП).

Проте як підкреслюють у Нацбанку, цінові переваги для українських виробників зберігаються, ураховуючи суттєву девальвацію гривні протягом 2014 року та на початку 2015 року.

«Крім того, формування значного інфляційного диференціала між Україною та країнами ОТП протягом другого півріччя 2014 року та січня – серпня 2015 року пояснюється як впливом девальваційних ефектів на споживчі ціни, так і адміністративним підвищенням цін в Україні. Вплив цього фактора на конкурентоспроможність вітчизняних виробників є щонайменше нейтральним. Із вичерпанням девальваційних ефектів з квітня 2015 року в Україні спостерігалося суттєве уповільнення інфляції та очікується помірна динаміка цін упродовж наступних місяців. Натомість у країнах ОТП відображення девальвації національних валют на ціни призведе до прискорення інфляції. Як наслідок, вплив інфляційного диференціала на РЕОК гривні послабиться, щосприятиме певному посиленню конкурентних цінових переваг для України за інших рівних умов», - констатують фахівці НБУ.

1 из 1
1 из 1
1 из 1

Джерело:http://finbalance.com.ua/news/Chi-pot...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали