Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Агрострахування – сучасний інструмент управління аграрними ризиками

15.08.2018 232 0 0

Із цієї статті ви дізнаєтеся: чому агрострахування є важливим для кожного аграрія, які моделі агрострахування існують у країнах світу, на якому етапі знаходиться Україна.

За цією темою див. також: «Вексель як інструмент відстрочення платежу»; «Дорога-дешева страховка: яка її дійсна вартість»; «За кермом в агрострахуванні – ризики».

Сільське господарство належить до найбільш ризикових галузей економіки. І в цьому сенсі українська аграрна галузь мало відрізняється від тієї ж американської, турецької чи іспанської. Інша справа, що в розвинених країнах вже навчилися управляти ризиками, які позначаються на галузевому розвитку, і мінімізовувати їх негативний вплив.

Як Україні скористатися цим досвідом? Сьогодні це питання постає перед усіма учасниками агрострахового ринку. І дедалі більшої підтримки набуває думка про необхідність запровадження сучасної системи агрострахування, в якій активна роль відводиться державі. Тож розглянемо моделі страхування різних країн, їх переваги, а також те, що робить Україна для запровадження дієвого агрострахування.

Сьогодні в Україні в сфері рослинництва агрострахування здійснюється винятково від погодних ризиків. І це не випадково, бо вони найбільше впливають на стан сільгоспкультур. Серед них – посухи, урагани, зливи, повені, приморозки тощо. Саме ці ризики залишаються основною причиною загибелі посівів, на них припадає 58 %. Для порівняння можна згадати, що для біологічних ризиків такі показники значно менші: на хвороби рослин припадає 17 %, на дію бур’янів – 14 %, на шкідників – 10 %.

Серйозні погодні негаразди, які завдали суттєвої шкоди українському сільському господарству лише за останні 15 років, є, зокрема, такими:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали