Отчет о работе в ночное время. Законопроект Минсоцполитики

Редакция

11.10.2018



Мінсоцполітики оприлюднило проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань роботи працівників в нічний час».

Зокрема, в новій редакції пропонується викласти ст. 54 КЗпП. По ній:

1. Нічним і надалі буде вважатися час з 22:00 по 6:00.

2. У нічних працівників будуть належати працівники, які працюють у нічний час не менше 4:00 щоденного робочого часу і не менш ¼ річної норми робочого часу. При роботі в нічний час чотири і більше годин, встановлена ​​тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Це правило не поширюється на працівників:

  • для яких встановлено скорочений робочий час;
  • працюючих на підприємствах, установах, організаціях з безперервним режимом роботи, і при виконанні окремих видів робіт, де неможливо зменшення тривалості робочого часу;
  • з якими укладено трудовий договір про роботу в нічний час, якщо інше не передбачено колективним договором.

3. Робочий час нічних працівників не повинен перевищувати восьми годин протягом будь-якого періоду тривалістю двадцять чотири години.

4. Собственник или уполномоченный им орган обязан:

  • по желанию ночного работника организовать проведение за свой счет предварительного (при приеме на работу), периодических и внеочередных (в течение трудовой деятельности) медицинских осмотров;
  • принимать меры по переводу ночных работников на дневную работу в соответствии с медицинским заключением;
  • информировать об использовании труда ночных работников Гоструда в порядке, определенном Минсоцполитики.

Крім того, будуть внесені зміни до статті 17 Закону про охорону праці. Ними уточнено, що роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (при прийомі на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов'язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, а також нічних працівників за їх бажанням.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем ​​його офіційного опублікування.

http://www.msp.gov.ua