• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

З якими штрафами можна звертатися до апеляційної інстанції

Ділові Новини

21.05.2015 48 0 0

Двома різними способами народні обранці пропонують виконати рішення Конституційного Суду, яким було розширено перелік стягнень, що можуть оскаржуватись в апеляційному суді. Відповідно до однієї з ініціатив звертатись до останнього зможуть всі особи, а згідно з іншою — лише ті, кому виписали «значний» штраф.

На початку квітня КС ухвалив рішення №3-рп/2015, яким визнав неконституційною ч.2 ст.171-2 Кодексу адміністративного судочинства, за якою рішення місцевого загального суду як адміністративного у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає. Таким чином для осіб, які невдоволені санкціями, накладеними органами влади, відкрилась дорога не тільки до судового оскарження, а й до звернення до апеляційної інстанції. На необхідність унести зміни до законодавства відгукнулись два народні обранці, щоправда, вони продемонстрували різні підходи до вирішення однієї проблеми.

Законопроект №2653 пропонує виключити із кодексу неконституційну норму та прописати, що судові рішення у відповідних справах можуть бути оскаржені в апеляційному порядку в 5-денний строк після отримання копії рішення. Жодних «цінових» обмежень у цьому питанні він не визначає.

Згідно з ініціативою під №2652-1у відповідних справах оскаржувати можна лише ті постанови суду, в яких ідеться про накладення штрафу в розмірі понад 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн.). Саме такий підхід має запобігти перевантаженню апеляційних адмінсудів дрібними справами та, відповідно, зниженню ефективності всієї системи.

Джерело: http://zib.com.ua/ua/116349-nardepi_v...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

З якими штрафами можна звертатися до апеляційної інстанції