• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Як знизити енергозатрати власникам великих комерційних приміщень?

Ділові Новини

06.05.2015 128 0 0

З 2014 року після значного підвищення цін енергоресурсів і зменшення купівельної здатності населення зменшилися й доходи фірм орендарів, які не мають можливостей оплачувати оренду приміщень. Вільні площі в торговельних та офісних будівлях інколи ставлять питання про банкротство власників центрів через великі експлуатаційні витрати, в першу чергу – на опалення, вентиляцію та кондиціонування.

Багато таких центрів виникли в старих будівлях, які не передбачали нових технологій для підтримання комфорту. На перевитрати впливають проблеми з неутепленими фасадами, незбалансованими інженерними системами будівель. Виходом з такої ситуації є впровадження нових технологій інженерних систем, які можна розглянути на прикладі ТРЦ площею понад 50 тисяч квадратних метрів в південній частині країни.

Для такого проекту можна використати наступні концепції:

1. Відмова від газової котельні на користь повітряних теплових помп (ТП), як основного джерела тепла. Вартість тепла для системи теплопостачання складає (в цінах 2014 року – пропорції збережуться і цього року): для газу 0,93 грн/кВт; для ТП – 0,56 грн/кВт.

2. Децентралізація обладнання подачі свіжого повітря в приміщення. Традиційна система має потужність 605 кВт, а децентралізована – 151 кВт. Затрати енергії на переміщення 1000 м3 свіжого повітря і видалення відпрацьованого складають: 2,24 кВт для традиційної системи і 0,54 кВт для децентралізованої.

3. Децентралізація обладнання для системи повітряного опалення приміщень. В децентралізованій системі повітряного опалення можна оперативно керувати (знижувати або вимикати) режимом роботи кожної групи опалення. Економія може скласти 30%.

4. Використання технології прямого випаровування для системи кондиціонування. Перехід на енергоефективні системи кондиціонування прямого випаровування (для заміни чіллерних) забезпечує зниження споживання електроенергії приблизно на 25%.

5. Децентралізація обладнання кондиціонування для систем кондиціонування приміщень дасть 10% економії.

6. Використання технології утилізації тепла і вологи для системи подачі свіжого повітря в приміщення.

7. Використання технології BMS для керування мікрокліматом в приміщеннях.

Використання одночасно всіх технологій не дає арифметичної суми економії. Але власникам офісних і торгівельних будівель потрібно знати про нові технології, які дозволяють керувати в реальному часі процесом вироблення енергії і зниженням енергозатрат в будівлях. Ці знання і технічні рішення дозволять планувати рівень прибутку від вкладення коштів в нерухомість.

Джерело: http://ecotown.com.ua/news/YAk-znyzyt...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Як знизити енергозатрати власникам великих комерційних приміщень?