• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Табу на позаштатні ситуації

Ділові Новини

19.05.2015 32 0 0

Перехід банків на міжнародні стандарти роботи та аудиту значно поліпшить плачевний стан їхньої відповідальності перед вкладниками.

Напевне, останні події, пов’язані з масовими банкрутствами фінансових установ та великим навантаженням на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який повертає кошти вкладникам, надихнули Нацбанк зобов’язати фінустанови розкривати інформацію про своїх власників. Саме про це регулятор зазначив у листі, який він наприкінці квітня розіслав керівникам комерційних банків.

До того ж, фінустанови мали оприлюднити свою річну консолідовану фінансову звітність за 2014 рік, причому з аудиторським висновком у періодичних виданнях або в мережі Інтернет не пізніше 30 квітня 2015 року. Також постановою регулятора №315 банки до 25 травня повинні надати НБУ перелік пов’язаних з фінустановами осіб.

Слід сказати, що і Нацбанк, і ФГВФО справедливо зазначають, що основною причиною банкрутств фінансових установ та запізненого реагування на їх фінансові проблеми регуляторів ринку є масові спотворення у звітності перших.

Фахівці упевнені: дуже скоро український банківський ринок стане набагато цивілізованішим, ніж нині. Вони пояснюють це тим, що буквально за півроку-рік усі без винятку банки перейдуть на міжнародні стандарти роботи та їхню діяльність перевірятимуть поважні аудиторські компанії та світові рейтингові агенції.

Усі ці заходи мають надати більше впевненості потенційним вкладникам та кредитоотримувачам фінансових установ, які забажають мати справу з тим чи іншим банком.

Джерело: http://ukurier.gov.ua/uk/articles/tab...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Табу на позаштатні ситуації