• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

НБУ розпочинає оприлюднення щомісячної динаміки індексів реального ефективного обмінного курсу

Ділові Новини

06.03.2015 78 0 0

Відповідно до міжнародних стандартів Національний банк України розпочинає на постійній основі оприлюднення щомісячної динаміки індексів реального ефективного обмінного курсу та номінального ефективного обмінного курсу гривні. Інформаційна база включає місячні дані РЕОК та НЕОК починаючи з грудня 1999 року. Надалі оновлення статистичної інформації відбуватиметься щомісячно через 30 календарних днів після звітного періоду.

Індекс реального ефективного обмінного курсу гривні є індикатором зміни цінової конкурентоспроможності вітчизняних товарів щодо продукції, що виробляється в країнах — основних торговельних партнерах України, на внутрішньому та світовому ринку. Економічний зміст полягає у відображенні зміни обмінного курсу, відкоригованого на рівень інфляції в Україні та в країнах — торговельних партнерах.

На сьогодні індекс РЕОК гривні розраховується за кошиком із 23 валют 37 країн — основних торговельних партнерів України, скоригований на відносну зміну споживчих цін. Сукупний обсяг експорту та імпорту товарів та послуг країн, що враховуються під час обчислення РЕОК гривні, становить 85% від загального зовнішньоторговельного обороту України.

Основу методології розрахунку ефективних обмінних курсів (номінального та реального) становлять методології Банку міжнародних розрахунків, Європейського центрального банку та Міжнародного валютного фонду.

http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=7693080

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

НБУ розпочинає оприлюднення щомісячної динаміки індексів реального ефективного обмінного курсу