• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

НБУ продовжить жорстку грошово-кредитну політику

Ділові Новини

31.03.2015 99 0 0

Комітет з монетарної політики рекомендує Правлінню Національного банку України не змінювати діючий рівень облікової ставки 30%. Крім того, у разі посилення напруги на валютному ринку та виникнення ризиків для фінансової системи Нацбанк може тимчасово посилити валютні обмеження. Таку норму Комітет з монетарної політики НБУ пропонує Раді НБУ зафіксувати в Основних засадах грошово-кредитної політики на 2015 рік.

На думку фахівців Комітету проведення достатньо жорсткої грошово-кредитної політики необхідне для нівелювання монетарних ризиків для стабільності гривні протягом 2015 року. На валютному ринку України останні тижні спостерігалися ознаки зниження напруги. Водночас ризики відновлення дестабілізації грошово-кредитного ринку зберігаються, так само як і високі інфляційні та девальваційні очікування. Тому для недопущення реалізації цих ризиків і подальшого зниження інфляції Комітет пропонує НБУ продовжувати політику «дорогої гривні» через збереження високих процентних ставок.

Зауважимо, що на думку багатьох експертів, становлення облікової ставки на рівні 30% негативно впливає на кредитування та розвиток економіки. Тому такий захід має бути суто тимчасовим.

В Комітеті з монетарної політики не заперечують необхідність поетапного усунення валютних обмежень і контролю за рухом капіталу. Але усунення адміністративних бар`єрів має відбувалося в міру поліпшення стану платіжного балансу та стабілізації фінансової системи.


Нагадаємо, 4 березня НБУвдруге у цьому році підвищив облікову ставку - до 30% річних з 19,5%,. Слідом за підвищенням облікової ставки регулятор підвищив ставки по операціях підтримки ліквідності, в тому числі ставку одноденного рефінансування до 33% річних і ставки по мобілізації ресурсів за допомогою продажу депозитних сертифікатів.

Олена Зав'ялова

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

НБУ продовжить жорстку грошово-кредитну політику