• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

НБУ ліквідує ще один банк

Ділові Новини

03.03.2015 93 0 0

У продовження розпочатої Національним банком України процедури виведення з ринку ПАТ «БАНК КАМБІО, 27 лютого 2015 року Національним банком України прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію неплатоспроможного ПАТ «БАНК КАМБІО».

Як відомо, на початку грудня минулого року ПАТ «БАНК КАМБІО» було віднесено до категорії неплатоспроможних.

Цьому передувало невиконання банком зобов’язань перед вкладниками і кредиторами та численні порушення нормативно-правових актів регулятора.

Так за результатами інспекційної перевірки були виявлені значні ризики в діяльності ПАТ «БАНК КАМБІО», зокрема кредитний ризик і ліквідності.

Якість активів банку була визнана низькою, а резерви сформовані за ними – недостатніми. Зазначене спричинило недостовірне відображення реального результату діяльності й капіталу ПАТ «БАНК КАМБІО» та високий дефіцит ліквідних коштів, пов’язаний з незадовільною якістю активів і відсутністю своєчасної підтримки з боку акціонерів банку.

Національний банк України, урахувавши вище наведені чинники, відніс банк до категорії проблемних та призначив куратора (службовця Національного банку).

Така ситуація вимагала від банку негайного вжиття заходів щодо покращення стану ліквідності як за рахунок участі акціонерів, так і шляхом проведення роботи з активами та спрямування вивільнених коштів на своєчасне виконання банком своїх зобов’язань. Водночас у Плані фінансового оздоровлення, який відповідно до законодавства надається регулятору банками, віднесеними до категорії проблемних, не були заплановані своєчасні заходи з покращення стану ліквідності.

З 20 жовтня 2014 року відбулися зміни у складі акціонерів і керівників банку (змінилися голова спостережної ради та голова правління). Утім нові акціонери не вживали невідкладних заходів з відновлення платоспроможності ПАТ «БАНК КАМБІО». Крім того, на останніх зборах акціонерів банку не було прийнято рішення про збільшення розміру статутного капіталу на суму 300 млн. грн., що передбачалося порядком денним зборів.

З огляду на зазначене, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банку Правління Національного банку України прийняло постанову від 04.12.2014 № 782 «Про віднесення ПАТ «БАНК КАМБІО» до категорії неплатоспроможних».

На виконання вимог статті 34 розділу VII Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у ПАТ «БАНК КАМБІО» було запроваджено тимчасову адміністрацію строком на три місяці з 05.12.2014 до 04.03.2015.

Розглянувши пропозицію Фонду щодо ліквідації неплатоспроможного ПАТ «БАНК КАМБІО» Національним банком було прийнято постанову про ліквідацію та відкликання банківської ліцензії ПАТ «БАНК КАМБІО».

Джерело: http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=15081973&cat_id=55838

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

НБУ ліквідує ще один банк