• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Гривня може зміцнитися вже в квітні

Ділові Новини

06.04.2015 73 0 0

У разі якщо Національний банк України продовжить політику стримування ліквідності на валютному ринку, курс гривні до долара в середині квітня зміцниться до позначки нижче ніж 23 грн за долар. Таку думку висловив головний фінансовий аналітик агентства "Експерт-Рейтинг" Віталій Шапран.

"НБУ перейшов до політики стримування ліквідності для того, щоб приборкати долар на валютному міжбанку, після чого зняти валютні обмеження. Такий сценарій був прогнозованим. Найчутливішим до таких дій поки виявився чорний ринок. Якщо "дефіцит" ліквідності протримається тиждень, з великою часткою ймовірності, НБУ схилить гривню до ревальвації нижче рівня 23", - прогнозує Шапран.

За його словами, про "стиснення" ліквідності на ринку свідчить те, що на єдиному казначейському рахунку знаходилося близько 25 млрд грн, а обсяг ліквідності 2 квітня досяг історичного мінімуму 2015 року, впавши нижче позначки в 22,8 млрд грн.

Саме з причини дефіциту гривні на чорному ринку відбувалися коливання курсу. Так, у четвер, у другій половині дня курс гривні різко зміцнився: якщо ще 1 квітня ділки купували в середньому по 25, а продавали по 27, то в другій половині 2 квітня долар вже можна було купити по 24,5. Однак у п'ятницю курс на чорному ринку знову вирівнявся з міжбанком.

Джерело: http://www.ukrinform.ua/ukr/news/griv...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Гривня може зміцнитися вже в квітні