• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Депозити Дельти віддаватиме Ощадбанк?

Ділові Новини

03.04.2015 104 0 0

Передача депозитів та кредитів неплатоспроможного Дельта Банку до Ощадбанку розглядається як один з найбільш сприйнятливих шляхів виведення його з ринку. За словами директора-розпорядника ФГВФО Костянтина Ворушиліна, Фонд гарантування лобіює саме цей варіант вирішення проблеми. На його думку, тільки "Ощадбанк" зараз в змозі прийняти на себе активи та пасиви Дельта Банку.

Втім, у Києві вже вкотре відбувається мітинг за націоналізацію Дельта Банку. Активісти впевнені, що ліквідація банку, який належить до категорії системних, дуже негативно вплине на курс гривні та економіку країни загалом. Дійсно, і на думку Костянтина Ворушиліна, ліквідація – це найгірший варіант розвитку подій. За первинними підрахунками, у цьому разі ФГВФО доведеться виплатити вкладникам Дельти 16,7 млрд грн. «Цифра дуже велика, з урахуванням того, що значна частина активів двічі-тричі закладена, і повернути гроші у фонд буде практично неможливо», - каже чиновник. За його словами, у разі ухвалення рішення про ліквідацію цього банку будуть потрібні додаткові вливання у Фонд, крім уже отриманих раніше кредитів від НБУ.

Але і націоналізація Дельта Банку, за яку так ратують активісти, вже навряд чи можлива. Ще два тижні тому перший заступник голови Національного банку України Олександр Писарук виключив можливість приватизації Дельта Банку. За його словами, пропозиція НБУ полягала в тому, щоб очистити банк від "шлаку", і очищену, здорову частину націоналізувати. Ця пропозиція розглядалась, обговорювалися різні варіанти її юридичної реалізації, але вона не була підтримана. Тому Дельта Банк буде виведений з ринку через Фонд гарантування вкладів.

Окрім передачі активів до Ощадбанку і ліквідації, існує третій варіант розвитку подій – створення перехідного банку. Але у такому разі державі доведеться поповнити його капітал на суму близько 10 млрд грн.

Олена Зав’ялова

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Депозити Дельти віддаватиме Ощадбанк?