• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Банкіри проти запровадження банкрутства для фізосіб

Ділові Новини

08.04.2015 54 0 0

Запровадження інституту банкрутства фізичної особи в Україні наразі є передчасним. Про це йдеться у листі Незалежної асоціації банків України (НАБУ) на адресу НБУ з приводу законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення фізичних осіб від фінансової залежності».

Це може призвести до масової відмови позичальників виконувати перед банками свої кредитні зобов’язання. Є цілком обґрунтовані загрози того, що процедура банкрутства фізичної особи буде використана несумлінними боржниками задля штучного позбавлення від боргів навіть за умови існування реальної можливості їх погашення. При цьому, не повернуті фінансовим установам через процедуру штучного банкрутства кредитні кошти, є загрозою для стабільності цих же установ, а отже, і для повернення депозитів вкладникам, які також здебільшого є фізичними особами і, які не менш постраждали від фінансової кризи.

НАБУ наголошує, що необхідно враховувати і «особливості національного менталітету», адже запровадження інституту банкрутства фізичних осіб в Україні може призвести до масових зловживань, не тільки зі сторони недобросовісних позичальників, а обов’язково з’являться спеціалізовані фірми, що займатимуться фіктивним банкрутством фізичних осіб. Посиляться корупційні явища в судовій сфері.

Джерело: http://finbalance.com.ua/news/Bankiri...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Банкіри проти запровадження банкрутства для фізосіб