• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Бізнес готується до чергового обвалу гривні

Девальваційні очікування українського бізнесу в останні місяці посилились. Про це свідчать результати опитування керівників підприємств, які Національний банк України провів у серпні-вересні 2015 року, повідомляє прес-служба регулятора.

 

Як наголошується, в наступні 12 місяців українські компанії в середньому очікують зростання споживчих цін на 25,5%. За результатами першого кварталу бізнес прогнозував споживчу інфляцію в розмірі 27,3%.

 

«Очікуване зростання цін підприємства пов'язують з обмінним курсом гривні і підвищенням витрат на виробництво. У той же час найменший вплив на зростання цін мають динаміка пропозиції грошей в економіці, соціальні витрати бюджету і динаміка цін на світових ринках », - свідчать дані опитування.

 

У Нацбанку повідомили, що за півроку, керівники підприємств не змінили очікування щодо динаміки курсу гривні.

«Девальваційні очікування навіть в умовах незначних коливань обмінного курсу гривні в останні місяці інерційно дещо посилились. Ослаблення національної валюти через 12 місяців поки прогнозують 80,7% респондентів », - повідомляє регулятор.

 

Також підприємства очікують пожвавлення ділової активності протягом наступних 12 місяців. У третьому кварталі індекс ділових очікувань вперше після другого кварталу 2014 перевищив значення 100% і досяг 100,2%.

 

«Зокрема, в порівнянні з попереднім кварталом він виріс на 5,6 п. П. Найбільш оптимістично налаштовані сільськогосподарські і торгові підприємства, а також компанії, що здійснюють тільки імпортні операції», - йдеться в повідомленні.

 

В опитуванні взяли участь 858 підприємств з 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованій території АР Крим, а також Донецької та Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

 

Результати опитувань є відображенням лише думки респондентів - керівників підприємств України і не є оцінками Національного банку

Джерело:http://tenews.te.ua/news_all.php?id=1...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Бізнес готується до чергового обвалу гривні