• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Курсові різниці при оплаті витрат на відрядження

Влада Карпова

23.10.2014 486 0 0

Розрахунок курсових різниць за витратами, пов'язаними з закордонними відрядженнями, завжди викликав у бухгалтерів труднощі. А із запровадженням особливої процедури визначення офіційного курсу НБУ кількість питань лише збільшилася. Що ж, давайте шукати відповіді разом.

Влада Карпова,
доцент кафедри оподаткування
Харківського національного економічного університету,
к. е. н., САР

Орієнтир на Інструкцію

Єдиним нормативним документом, у якому висвітлюються питання, пов'язані з направленням працівників у відрядження за кордон, є Інструкція № 59. В обов'язковому порядку її повинні дотримуватися лише ті підприємства, установи та організації, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів. Але на практиці на неї орієнтуються і госпрозрахункові підприємства. На думку офіційних органів, вони можуть використовувати Інструкцію № 59 як допоміжний (довідковий) документ (див. роз'яснення у підкатегорії 102.07.14 Бази знань).


Зазвичай підприємства розробляють власне положення про відрядження. Але є підстави вважати, що умови такого положення не повинні бути для відряджених осіб жорсткішими за передбачені Інструкцією № 59 і пп. 140.1.7 ПК. Адже усі підприємства зобов'язані дотримуватися мінімальних гарантій законодавства про працю, у тому числі щодо оплати відряджень (ст. 121 КЗпП). А для бюджетників установлено мінімальні гарантії.

Полная версия доступна только подписчикам

Лучшие материалы