• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Зроблено перший крок до вирішення проблеми переплат з податку на прибуток

Міністерство фінансів об’єднало коди бюджетної класифікації з податку на прибуток підприємств, та тим самим зробило перший крок для вирішення проблеми переплат з податку на прибуток, йдеться в заяві міністерства.

«Під час режиму Віктора Януковича, на прохання органів фіскальної служби в Україні почалося широке використання практики, коли підприємства сплачували податки наперед. Метою цього було вирішення поточних фіскальних проблем за рахунок платників податків. Задля цього штучно створювалися різноманітні механізми, зокрема, облік податку на прибуток сплачувався на різні рахунки. Як результат, наявні на них переплати/борги з податку на прибуток підприємства не можна було взаємно зарахувати.

Це призвело до значного накопичення переплат підприємств, що становить загрозу для фінансової стабільності підприємств, а також для стабільності надходжень до державного бюджету в майбутньому.

Уряд не може одночасно використати всю суму переплаченого податку для взаємозаліку по сплаті податків підприємствами, оскільки це створить неприпустиме навантаження на державний бюджет. Але для системного вирішення проблеми переплат з податку на прибуток, Міністерство фінансів прийняло рішення про об’єднання рахунків для сплати податку на прибуток. Згідно з наказом Міністерства фінансів України від 20 липня 2015 року № 651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації», облік податку на прибуток та авансового внеску з цього податку буде здійснюватися за одним кодом бюджетної класифікації.

Цей крок дозволить автоматично об’єднати всі переплати з податку на прибуток в особових картках платників податків, та враховувати їх під час сплати поточних зобов’язань з цього податку. В свою чергу, це дозволить уникнути виведення оборотних коштів платників та випадків надмірної сплати податку до бюджету», - констатували в Мінфіні.

Джерело: http://finbalance.com.ua/news/Minfin-...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Зроблено перший крок до вирішення проблеми переплат з податку на прибуток