Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Змінено порядок видачі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Постановою КМУ «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» від 28.01.2015 р. № 42 внесено зміни до постанови КМУ «Питання видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства» від 27.05.2013 р. № 437.

Розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства не змінився. Проте тепер встановлено з кого справляється така плата. Так, плата за видачу дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства не справляється для:

· осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця або особи, котра потребує додаткового захисту;

· осіб, які подали документи для продовження дії дозволу.

Застосування праці іноземців та осіб без громадянства є доцільним та достатньо обґрунтованим у разі, коли іноземець чи особа без громадянства:

· претендує на зайняття посади керівника, заступника керівника чи іншої керівної посади за умови, що такий іноземець або особа без громадянства є засновником або учасником підприємства, установи, організації;

· претендує на зайняття посади, яка передбачає створення об'єктів авторського права та (або) суміжних прав як основний трудовий обов'язок;

· претендує на зайняття у суб'єкта індустрії програмної продукції посади керівника або посади, назва якої визначається відповідно до кодів професій 2131.2, 2132.2, 3121, зазначених у р. 2 «Професіонали» та р. 3 «Фахівці» Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій»;

· має диплом про вищу освіту одного з навчальних закладів, віднесених до першої сотні в одному з визначених у Порядку світових рейтингів.

Після прийняття рішення територіальним органом про видачу дозволу, роботодавець перераховує кошти на зазначений територіальним органом рахунок Фонду соцстраху на випадок безробіття, що підтверджується квитанцією про внесення плати. У разі невнесення роботодавцем такої плати протягом 10 робочих днів із дня отримання ним рішення про видачу дозволу, надісланого поштою з повідомленням про вручення, таке рішення скасовується.

Дозвіл видається на строк, зазначений у трудовому договорі, але не більш як на рік. Якщо трудовий договір є безстроковим, то дозвіл видається на рік. Дія такого дозволу може бути продовжена на необмежену кількість разів на той самий строк.

Джерело: http://www.interbuh.com.ua/ru/documen...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы