• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Зміна голови фермерського господарства: як оформити?

Анна Кантерман

19.01.2016 1189 3 0

Фермерське господарство (далі – ФГ) створене трьома членами сім’ї. Один із них є головою ФГ із 1995 року. На сьогодні за станом здоров’я він не може виконувати своїх обов’язків. Яка процедура передбачена законодавством для зміни голови ФГ?

Для зміни голови ФГ необхідно внести відповідні зміни до установчих документів цього ФГ, затвердивши статут у новій редакції. Пояснимо докладніше.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 4 Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон № 973) головою ФГ є засновник ФГ або інша особа, зазначена у статуті ФГ. Отже, відомості про голову ФГ містяться в його статуті. Окрім статуту, відомості про голову ФГ містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (далі – ЄДР). Саме тому необхідно буде всі ці відомості змінити. Що для цього потрібно?

1. Ухвалити відповідне рішення.

Вимоги до змісту статуту ФГ наведено в ч. 4 ст. 1 Закону № 973. Серед інших відомостей там є відомості про органи управління та порядок ухвалення ними рішень. Тому необхідно звернути увагу на ці умови статуту ФГ і прийняти відповідним керівним органом ФГ рішення про зміну голови. Зазвичай на практиці таким органом ФГ є загальні збори членів ФГ.

Ухвалення рішення оформлюють протоколом. Будь-якої затвердженої форми протоколу немає, але в ньому повинні міститися такі відомості, як: дата його складання; хто й на підставі яких пунктів статуту ФГ ухвалював рішення; відомості про голосування при ухваленні рішення (якщо рішення ухвалювалося колегіально) і чітке формулювання ухваленого рішення щодо зміни голови ФГ.

Полная версия доступна только подписчикам