• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Заяву про право на нерухомість можна подати через інтернет

Попереднє подання документів для реєстрації речових прав на нерухомість спростило Міністерство юстиції. Пілотний проект запустили в Київській та Одеській областях із 7 липня.

— Мій батько помер позаторік. Під Борисполем залишився його будинок, який він мав передати мені у спадок. Я ніяк не міг його оформити, — каже киянин 37-річний Андрій Білозорець. — Як не прийду, черга у відділі реєстрації. Раз узяв відпустку, вирішив чекати до останнього, доки не подам документи. Два дні походив і не витримав. Баби сваряться, "свої" лізуть у кабінети без черги. Плюнув і відклав цю справу до кращих часів.

Про нову послугу Андрієві розповів товариш, юрист, який допомагає оформляти спадок.

— Заявку треба подавати на сайті rs-kyivobljust.gov.ua. Там можна записатися на попередній прийом. Потрібно вказати серію паспорта, час і дату, коли буде зручно прийти. Протягом години на електронну пошту надходить відповідь — чи зможе служба прийняти у вказаний час, чи запропонують свій. Якщо з того листа перейти за наведеним посиланням, то підтверджуєш присутність. Можна роздрукувати цей документ про прийом, щоб показати в черзі. З ним ідеш позачергово, — розповідає Андрій Білозерець.

Я приніс копії документів — про смерть батька, паспорта, свідоцтва про народження, заповіту, а ще технічний паспорт на будинок. Кожного відвідувача приймають не більше 20 хвилин. Віддав папери й поїхав на роботу. Протягом тижня документи перевіряють і на електронку присилають відповідь — чи все гаразд і коли прийти за свідоцтвом на право власності.

Якщо є якісь незрозумілі момен­ти, приходить лист-попе­редження, що треба ­уточнити. Нас у батька було двоє дітей, але сестрі будинок не дістався. Вона писала відмову, бо їй купили квартиру. Мені зручне таке листування поштою. Я не відриваюся від роботи, а лише кілька хвилин трачу на відповідь. Якби не ця електронна реєстрація, досі б не займався оформленням.

Зараз щодня електронні заяви подають до 70 людей, за даними реєстраційної служби.

Джерело: http://gazeta.ua/articles/ukraine-new...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Заяву про право на нерухомість можна подати через інтернет