• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Як зробити купівлю автомобіля безпечною?

Якщо не оформляти купівлю-продаж автомобіля у МРЕВ, покупець може позбутися і грошей, і купленого автомобіля.


Раніше щоб зекономити на сплаті реєстраційних зборів і податків, серед продавців і покупців була популярна послуга укладення угоди через оформлення генеральної довіреності. "Але з 2011 року, коли законодавчо скасували необхідність довіреностей для користування транспортними засобами, їх популярність різко впала. Замість них люди при купівлі-продажу автомобілів просто почали передавати один одному посвідчення про реєстрацію транспортних засобів. І при цьому вони вважають, що автоматично до них переходить право власності на автомобіль. Але це не так", - стверджує Богдан Глядик. 

Адже нерухомість і транспортні засоби при зміні власника підлягають державній реєстрації. Тобто не можна просто сплатити гроші продавцю і забрати у нього машину. "Така угода не буде вважатися законною, - каже Глядик. - Куплену машину необхідно зареєструвати в органах ДАІ і отримати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. І тільки після цього покупець буде вважатися законним власником транспортного засобу". 

Останнім часом також з'явилися багато автомобілів-двійників, у яких номерні знаки і техпаспорта однакові, хоча самі різні автомобілі. Такі "двійники", які з'являються в результаті махінацій в органах реєстрації або після підробки номерних знаків і техпаспортів, теж найчастіше продаються "по техпаспорту". 
"Якщо таку машину спробувати зняти з обліку, то обман відразу ж розкриється, - каже Глядик. - Так що ніколи не погоджуйтеся на купівлю машину "по техпаспорту".

Джерело: http://zakarpattya.today/news/zakarpa...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Як зробити купівлю автомобіля безпечною?