Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Як заощадити на опаленні, - думка експертів

Редакция

08.02.2016 200 0 0

Про ситуацію підвищення цін у простих людей з'являється лише одне питання: чи можна якимось чином зекономити на опаленні?

Перше, що радять експерти - змусити компанію постачальника обладнати багатоквартирний будинок лічильником тепла. У столиці обіцяють до кінця наступного року поставити лічильники на всі багатоквартирні будинки.

Однак лічильник - не панацея. Потрібно, щоб хтось ще регулював подачу тепла в будинок. Інакше коли потеплішає, а батареї будуть гарячі, людям доведеться відкривати вікна. Адже терморегулятори є далеко не у всіх. У цьому випадку особливо економити не вийде, лічильник буде рахувати тепло, яке ви випустите на вулицю. Тобто хтось повинен мало не щодня ходити і регулювати подачу тепла в будинок.

Якщо ви хочете цей процес автоматизувати, то потрібно обладнати будинок так званим індивідуальним тепловим пунктом. Як пояснюють експерти, це обладнання, яке регулює кількість теплоносія, що надходить в батареї в залежності від температури повітря. Правда, його вартість близько 300 тисяч гривень. Але в багатоквартирних будинках така інвестиція порівняно швидко окупається.

Ну а тим, хто живе в будинку з індивідуальними тепловими лічильниками на кожну квартиру, радять встановити на кожну батарею термостат. Механічний пристрій коштує близько 400 грн., а електронний, який автоматично буде перекривати подачу теплоносія після досягнення певної температури, обійдеться в 1000 грн. Як кажуть експерти, їх окупність - близько одного опалювального сезону.

У столичному передмісті багатоквартирні будинки обладнані індивідуальним опаленням. У квартирах встановлюються газові котли, які гріють воду для побутових потреб і для опалення. По суті, таким же обладнанням користується вся Європа.

Джерело: http://meget.kiev.ua/news/view/31026/

Комментарии к материалу

Лучшие материалы