• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Як вирішувати комунальні проблеми?

Майже кожного дня споживачі послуг ЖКГ стикаються з проблемами комунального характеру. То водопровідники не хочуть ремонтувати кран, то не зрозуміло, звідки у рахунках за спожиті послуги з'являються астрономічні цифри. Якщо Вам це знайомо, експерти «У.К.» спробують допомогти знайти правильну відповідь, та проконсультують з юридичних та суперечливих питань.

На запитання відповідає експерт "У.К."  Ігор Скоропад.

Питання 1:

Забилась каналізаційна труба (старий чугун). Викликала сантехніка з ЖЕКу. Чи повинна я за його візит платити чи це входить у його обов’язки?

Відповідь експерта:

Якщо забилася труба в вашій квартирі, то, як правило, за це платить власник квартири і труби. Якщо ця труба забилася в загальнобудинковому (або міжповерховому) стояку, то її прочищення входить в так звану «квартплату».

Питання 2:

У ЖБК «Учитель», пр. Оболонський,15, не має гарячої води починаючи з літа цього року, також буде відсутнє опалення через борги. Чи не є це порушенням прав споживачів для інших мешканців будинку, котрі сплачують комунальні послуги регулярно? Як діяти в такому положенні?

Відповідь експерта:

ЖБК живуть за власними Статутами. Зверніться до правління офіційно, щоби надали відповідь з приводу цих фактів. Якщо це бездіяльність правління ЖБК, то його потрібно терміново переобирати. Крім того, зверніться ще до КМДА. Можливо вони якимось чином вплинуть на ваших керманичів.

Питання 3:

Проживаю у Вишгороді у старенькому п’ятиповерховому будинку 1978 року. У кожному під’їзді є комірчина, технічне приміщення. У нашому під’їзді це технічне приміщення зайняли двірники. В той час, коли двірники виконували добре свої обов’язки ніхто не був проти проти їхнього захоплення тієї комірчини. Але зараз вони недбало ставляться до виконання своїх обов’язків. Звідси питання, чи законно вони займають те приміщення? Чи правомірно буде якщо мешканці під’їзду винесуть їхні речі, та повісять свого замка?

Відповідь експерта:

Як виходить з вашого питання, то ця комірчина не є окремим нежитловим приміщенням, що належить двірнику чи іншій установі чи організації. Тобто це є ваше спільне майно. Якщо так, то ви можете прийняти рішення загальними зборами або письмовим опитуванням з 2\3 голосів співвласників щодо подальшого використання цього спільного майна. Потім попереджуйте своїх орендарів і використовуйте це приміщення відповідно до прийнятого рішення.

Питання 4:

Створено ОСББ, яке функціонує останні 5-6 років. Виникла проблема з оформленням земельної ділянки у власність, проте виявилося, що дана земельна ділянка перебуває у власності чи то в оренді у чотирьох забудовників, що продали майже усі житлові та нежитлові приміщення у цьому будинку. Самі забудовники цього не вказують (оренда чи власність), та погрожують стягувати плату за землю оскільки ми є власниками квартир, а не земельної ділянки, що робити, як оформити право власності, та наскільки правомірна вимога власників чи то орендарів земельної ділянки платити за землю?

Відповідь експерта:

Законом №417 встановлено: п.2. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

Щодо  цього Порядку від КМУ. Строк цим Законом наданий до 01.01.16. Зараз нічого не платіть, вимога забудовників платити податок чи оренду землі - незаконна.

Питання 5:

Чи має право приватний ЖЕК примусити підписати договір про надання послуг з утримання будинків та прибудинкової територій тією датою, коли будинок ще не мав офіційної адреси та жоден з інвесторів не мав свідоцтва на право власності?

Відповідь експерта:

Хоч приватний, хоч будь який ЖЕК може оформлювати двосторонні відносини з власником квартири (приміщення) щодо послуг з утримання будинку та території лише з моменту набуття такого права на квартиру чи приміщення.

Питання 6:

Кооперативний будинок з 1962р. На даний момент нас обслуговує ЖЕК кооперативних будинків Дніпровського району. Чи має право ЖЕК встановлювати без відома мешканців будинку і без рішення загальних зборів підвищення членських внесків на обслуговування і чи потрібно нам створювати ОСББ чи ми вже є власниками та юридичною особою?

Відповідь експерта:

Судячи з питання, то підвищення внеску відбулося на рівні загальних зборів усього ЖБК, у тому числі і для вашого будинку. Запитайте у правлінні кооперативу це рішення, і якщо воно є нелегітимним, його можна скасувати. Стосовно ОСББ ЖБК. Вам слід подумати над створенням ОСББ у будинку, керуючись ст. 5 ЗУ «Про ОСББ». Принаймні, після цього, Ви не будете стикатися з проблемою нікому невідомого підвищення внесків.

Джерело: 

http://jkg-portal.com.ua/ua/publicati...

 

Комментарии к материалу