• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Як правильно оформляти відгули

Ділові Новини

13.08.2015 248 0 0

І чи достатньо усної домовленості з начальником.

Дізнаємось про це з
http://www.segodnya.ua


Арсен Маринушкін, керуючий АБ "Арсена МАРІНУШКІНА":

Взяти відгул на роботі без наслідків можна тільки при правильному оформленні всіх документів. В іншому випадку співробітника можуть звільнити за статтею. Оплачуваний відгул можна взяти у вигляді компенсації за понаднормову роботу, але перед цим її потрібно грамотно оформити. Перед тим як погоджуватися на понаднормову роботу, слід оформити відповідний наказ, в якому має бути прописана дата переробки та відгулів.

ЗАЯВА НА ВІДГУЛ. Перед тим як взяти відгул, необхідно написати заяву на його отримання. Причому воно має бути написано в тому місяці, в якому співробітникові довелося працювати понаднормово. В іншому випадку керівництво може оплатити переробку в подвійному розмірі, і тоді відгул буде взяти неможливо. Також в заяві потрібно вказати причину, по якій працівникові повинні надати оплачуваний відгул. Варто знати, що, за законодавством, відгулом потрібно скористатися протягом 10 днів після переробки, інакше роботодавець має право її оплатити.

НАКАЗ НА ВІДГУЛ. Так як оплачується відгул за законодавством у подвійному розмірі, то можна попросити керівництво виплатити за переробку компенсацію, але якщо потрібен саме вихідний день серед тижня, то буде потрібно дочекатися виходу наказу, в якому буде вказана конкретна дата відпочинку. Якщо співробітник просто не прийде на службу серед тижня, то керівництво може вважати такі дії необгрунтованим невиходом на роботу, і вправі звільнити його за статтею.

Таким чином, відгул, навіть якщо він законний, повинен бути обов'язково узгоджений з роботодавцем, і таке положення закону є виправданим, оскільки ваш відгул повинен враховувати виробничі інтереси підприємства теж.

За матеріалами http://www.segodnya.ua/politics/laws/...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Як правильно оформляти відгули