Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Як оподатковуються доходи, виплачені за рішенням суду за час вимушеного прогулу

ДФСУ розповіла про нюанси оподаткування доходу у вигляді відшкодування моральної шкоди та доходів, виплачених за рішенням суду за час вимушеного прогулу


ДФСУ у листі від 01.10.2015 р. № 9186/Х/99-99-17-02-01-14 роз'яснила, що саме роботодавець виступатиме податковим агентом при нарахуванні середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Під час оподаткування у 2015 році потрібно застосовувати такі ставки ПДФО: до 12 180 грн -15 %, понад 12180 грн – 20 %.

Крім того, середня зарплата за час вимушеного прогулу підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 % від об’єкта оподаткування.

Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету ПДФО та військового збору з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи.

При винесенні рішення про поновлення працівника на роботі суд одночасно ухвалює рішення про виплату працівникові середньої зарплати за час вимушеного прогулу. При цьому суд має навести у своєму рішенні розрахунки, з яких він визначав суми стягнення. Оскільки справляти і сплачувати ПДФО та військовий збір – це обов’язок роботодавця, у резолютивній частині судового рішення визначають суму без їх утримання.

Якщо в рішенні суду розмір компенсації вказано:

  • з розбивкою за місяцями - обкладення ПДФО здійснюється окремо за кожний місяць нарахування (тобто розбивати базу оподаткування).
  • загальну суму - обкладення ПДФО та військовим збором здійснюється виходячи із загальної суми в місяці її нарахування (виплати).

Щодо оподаткування моральної шкоди. ПКУ передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, крім сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю.


Джерело: http://news.dtkt.ua/ua/taxation/pdfo/...

 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы