• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Хто повинен надавати докази в спорах з податківцями?

Норми ст.71 Кодексу адміністративного судочинства призвели до суперечок між суддями та юристами. Зокрема, деякі правники притримуються думки, що доводити свою позицію в адміністративному спорі повинні якраз податківці.

Про це йшла мова під час дискусійного круглого столу Окружного адміністративного суду м. Києва на тему “Чи є податкові спори індикаторами економічної свободи в Україні?”.

Як повідомляє кореспондент “ЗіБ”, захід присвячений обговоренню проблем доказування в адміністративному судочинстві. Про обов’язок доведення в судовому засіданні власної позиції розмірковувала суддя ВАС Наталія Блажівська. У ході доповіді, до якої активно долучились усі правники, присутні на заході, був сформований висновок, щодо приписів ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства. Частина перша цієї норми говорить про рівність сторін у доказуванні, а частина друга покладає обов’язок доказування на суб’єкта владних повноважень. Саме це положення призвело до виникнення полеміки з приводу того, так хто ж має надавати докази у ході процесу.

Виходячи із природи адміністративного судочинства, яка взагалі не передбачає змагальності, окремі правники зауважили, що доводити свою позицію в адміністративному спорі мають якраз податківці. Судді ж і, в тому числі Н.Блажівська, дивляться на проблему ширше. На думку доповідачки, ч.1 ст. 71 КАС регламентує належну підготовку сторін до процесу. Це означає, що ще до звернення до суду, позивач має підготувати усі докази, які він вважає за необхідне пред’явити на свій захист. Частина ж друга статті вступає в силу вже у процесі. І ось вже тут доводити, тобто коментувати докази, викликати свідків та експертів, дебатувати тощо повинен суб’єкт владних повноважень. Водночас, позивач також не позбавляється можливості активно себе поводити у суді.

Що ж до активності самого судді, Н.Блажівська переконана у тому, що володар мантії не повинен бути стороннім спостерігачем. Він має активно досліджувати докази та витребовувати додаткові докази в разі необхідності.

Судді наголошують на необхідності розробки рекомендацій щодо набору доказів у типових спорах. Наразі вони послуговуються інформаційними листами ВАС.

Джерело:http://zib.com.ua/ua/117107-hto_povin...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Хто повинен надавати докази в спорах з податківцями?