• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Втрати в зоні АТО дозволять відносити до податкових?

Ділові Новини

19.02.2015 28 0 0

У парламенті зареєстровано законопроект, який має дозволити підприємцям, котрі постраждали від бойових дій у зоні АТО, відносити втрату майна до податкових витрат.

На необхідності таких змін наголошують народні депутати Олександр Герега (позафракційний) та Андрій Шенькович (фракція Блоку Петра Порошенка), які підготували законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування господарських операцій у зв’язку із знищенням майна суб’єктів господарювання в результаті ведення бойових дій в зоні АТО)» (№ 2126).

Як пояснюють народні обранці, на підприємства, які працювали чи досі працюють у зоні проведення АТО, поширюються загальні обов’язки платників податків. «Однак у значній частині випадків пожежі та бомбардування знищують майно платників. Як наслідок, суб’єкти господарювання несуть величезні втрати, але все одно зобов’язані сплачувати податки

з утрачених товарів на загальних підставах», — ідеться в пояснювальній записці до документа.

Пропонується внести зміни до стст. 138 та 198 ПК, якими надати підприємствам, що провадять діяльність або мають майно на території, яку охоплює антитерористична операція, право відносити до складу податкових витрат, а також не нараховувати податкових зобов’язань з ПДВ на вартість товарів, які були знищені в результаті воєнних дій у зоні АТО.

Водночас, як відзначають експерти, у разі ухвалення таких змін існує ризик, що підприємства завищуватимуть свої втрати. Перевірити ж їх органи контролю не матимуть можливості.

Джерело: http://zib.com.ua/ua/114546-nardepi_p...

Комментарии к материалу