• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Влада знову вирішили взятися за ринок нерухомості

Індикатори ринку нерухомості Києва від 9 лютого 2016 року.

У перший тиждень лютого активність на ринку нерухомості виявилася трохи вище, ніж в січні. У зв'язку з коливаннями курсу долара і прогнозами подальшого його зростання, більшість покупців вважають за краще вичікувати - угоди купівлі-продажу укладаються тільки в тих випадках, коли покупка нерухомості життєво необхідна.

Середня неаппроксімірованная ціна пропозиції на цьому тижні знову знизилася - цього разу на 1,6%. Кількість пропозицій продовжує зростати, хоч і не настільки значно, як минулого тижня.

 

Найбільшим попитом серед покупців користуються дво- і трикімнатні квартири площею 50-80 квадратних метрів в ціновому діапазоні 50-100 тисяч доларів - угоди по таким квартирам складають близько 40% укладених на ринку. Ці квартири продаються як на Правом, так і на Лівому березі Києва, в тому числі, і в центральних районах міста, в будинках старого житлового фонду і в новобудовах. Втім, купити одно- або двокімнатну квартиру практично в будь-якому районі місті можна і за ціною до 50 тисяч доларів.

 

При покупці квартири в деяких новобудовах на початкових етапах будівництва можна і зовсім обійтися сумою в 20-25 тисяч доларів. Правда, передбачувані терміни введення в експлуатацію таких будинків - кінець 2017 - 2018 рік, а реальні терміни, як і те, чи буде будинок дійсно добудований, невідомі.

Мова в даному випадку йде не про незаконні будівництвах від сумнівних компаній (про них - далі), а про цілком законних проектах найбільших забудовників столиці. Більшість будівництв ведеться на гроші приватних інвесторів, і як довго вони ще зможуть вкладати ці гроші в будівництво, сказати важко.

Проте, будівельні компанії бачать перспективи будівництва житлової нерухомості і продовжують відкривати нові проекти. Тільки з початку року в Києві стартувало вже кілька таких проектів і, що примітно, деякі з них - це реанімація здавалися безнадійними недобудов. Зокрема, мова йде про житловий комплекс Smart Plaza на проспекті Перемоги, який в наприкінці 2015 року взялася реанімувати компанія UDP і в якому на початку цього року стартував продаж квартир.

Активізувалася на цьому тижні і боротьба з незаконними будівництвами. Правда, стосується це поки тільки однієї з них - однієї з черг житлового комплексу «Маргарита» сумнозвісної УКЗ-Груп. Столичний градоначальник Віталій Кличко пообіцяв демонтувати будівництво, що ведеться без дозволів на території школи, а за нею - і інші подібні об'єкти, яких, за останніми підрахунками влади, в Києві більше 70.

 

Відновлення мером боротьби з незаконними будівництвами, звичайно, похвально. Однак у міста, як і рік тому, відсутні механізми впливу на недобросовісних забудовників. Та й правовий механізм демонтажу незаконно побудованих споруд не до кінця зрозумілий.

На цьому тижні, 3 лютого, на розгляд Верховної Ради було подано законопроект № 4004, в якому пропонується нова схема реструктуризації валютних кредитів. Це як раз той законопроект, який ще в листопаді минулого року був розроблений НАБУ спільно з НБУ і передбачає переведення кредитів у гривню, продовження терміну виплати кредиту і «прощення» певної його частини. Згідно з пояснювальною запискою, реструктуризація торкнеться 37 000 позичальників, в загальна сума реструктурованих боргів складе близько 1 млрд доларів.

Читайте також: На яких умовах банки пропонують реструктуризувати валютні кредити

Безумовно, даний законопроект далеко не настільки популістський, як проект № 1558-1, остаточно провалений парламентом минулого тижня. Але з огляду на постійну девальвацію гривні, в інтересах позичальників, щоб він був прийнятий якнайшвидше.

Нагадуємо вам, що на форумі Domik.ua триває конкурс прогнозів середньої вартості квадратного метра квартири в Києві на початку 2017 року. Голосування в конкурсі триватиме до 1 березня. Учасники голосування можуть вибрати ціновий діапазон, в який, на їхню думку, потрапить середня вартість квадратного метра квартири через рік. Або вказати конкретну цифру і таким чином спробувати зробити максимально точний прогноз. Ті, кому це вдасться (допустиме відхилення - $ 3) отримають Медаль абсолютного прогнозиста і статус Platinum для свого аккаунта на Domik.ua. Учасники, що вказали точну діапазон, традиційно отримають Золоту медаль прогнозистів і Gold-статус аккаунта, а учасники, які вказали діапазон, близький до точного, - Silver-статус аккаунта і Срібну медаль прогнозиста.

На цьому тижні в довірчий діапазон для обчислення цін пропозицій квартир в Києві потрапили 19529 об'єктів. Це на 7,3% більше, ніж минулого тижня.

Зміни цін в окремих сегментах ринку представлені в таблиці:

Изменения цен в отдельных сегментах рынка представлены в таблице:

Индикаторы рынка недвижимости портала недвижимости Domik.ua

9.02.2016

Изменение за последнюю неделю

Изменение за последние 20 недель

Средняя цена предложений по Киеву в гривнах

Без аппроксимации

32441

-1,6%

+21,6%

С использованием аппроксимации

32180

+1,4%

+16,6%

Средняя цена предложений по Киеву в долларах США

Без аппроксимации

1206

-1,6%

+4,9%

С использованием аппроксимации

1207

+0,5%

+2,4%

Средняя цена предложения в гривнах в новых домах

Без аппроксимации

32549

-0,3%

+26,5%

С использованием аппроксимации

32112

+1,3%

+18,8%

Средняя цена предложения в долларах США в новых домах

Без аппроксимации

1210

-0,3%

+9,1%

С использованием аппроксимации

1204

+0,3%

+4,3%

Средняя цена предложения в гривнах возле метро

Без аппроксимации

39812

-2,1%

+19,6%

С использованием аппроксимации

40287

+1,1%

+16,5%

Средняя цена предложения в долларах США возле метро

Без аппроксимации

1480

-2,1%

+3,1%

С использованием аппроксимации

1511

+0,3%

+2,4%

 

Графіки зміни середніх цін пропозиції по всіх сегментах ринку як в гривні, так і в доларі представлені http://domik.ua/nedvizhimost/dinamika-cen.html.

Нижче представлений графік зміни середніх цін пропозиції одно-, дво- і трикімнатних квартир на Новій Дарниці. Це один з найвіддаленіших житлових масивів Києва з дуже строкатим житловим фондом та чи не найнижчими в місті цінами на квартири. Проте, ціни тут за останні півроку зросли в середньому на 2,9%.

Cіняя крива - середня ціна пропозиції однокімнатної квартири;

зелена крива - середня ціна пропозиції двокімнатної роздільної квартири;

червона крива - середня ціна пропозиції трикімнатної роздільної квартири.

У доларах аппроксимированная середня ціна пропозицій однокімнатних квартир на Новій Дарниці:

- За останній місяць зросла на 3,6%;

- За останні три місяці зросла на 3,7%;

- За останні півроку зросла на 6,3%.
У доларах аппроксимированная середня ціна пропозицій двокімнатних роздільних квартир на Новій Дарниці:

- За останній місяць знизилася на 3,9%;

- За останні три місяці знизилася на 1,6%;

- За останні півроку знизилася на 11,1%.

У доларах аппроксимированная середня ціна пропозицій двокімнатних роздільних квартир на Новій Дарниці:

- За останній місяць зросла на 7,4%;

- За останні три місяці зросла на 17,9%;

- За останні півроку зросла на 3%.

 

Графіки зміни цін на квартири на Новій Дарниці вкрай лабільні. Так, однокімнатні квартири - найдорожчі за ціною квадратного метра на масиві - в ціні росли стабільно, але не значно. Двокімнатні квартири, навпаки, всі останні 6 місяців падали в ціні, причому стрибкоподібно. Трикімнатні у вересні-жовтні істотно подешевшали, потім, з листопада по січень, росли, причому, стрімко. Сьогодні на Новій Дарниці найдешевші за ціною квадратного метра двокімнатні квартири.

 

Житловий фонд масиву, як ми вже відзначали, дуже еклектичний. Тут є старі двоповерхові будиночки - так званий «німецький квартал», типові радянські «хрущовки» (їх, втім, трохи - масова забудова району почалася пізніше), цегляні будинки пізньої радянської споруди і сучасні бюджетні новобудови. При цьому, пропозицій квартир на масиві не так вже й багато - мабуть, зростання або скорочення в базах даних пропозицій квартир того чи іншого типу і тягне за собою зміну ціни.

З огляду на брак інформації про проведені останнім часом угодах, в даному огляді ми не наводимо приклади укладених угод.

 

Джерело: http://domik.ua/novosti/vlasti-snova-...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Влада знову вирішили взятися за ринок нерухомості