• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

В Україні запустили електронну послугу оформлення закордонного паспорта

На порталі iGov.org.ua були запущені відразу 3 державні послуги в електронній формі з числа найбільш затребуваних українцями.

Серед них:

  • отримання або заміна закордонного паспорта;
  • отримання субсидій;
  • отримання довідки про доходи від податкової служби.

Кожну послугу опрацьовували кілька місяців. Той факт, що всі вони запущені в один день, виявився випадковим збігом. Поки що зазначені послуги запущені в пілотному режимі і тільки для Дніпропетровської області. Пізніше планується впровадити їх по всій країні. Трохи докладніше про кожній послузі.

Отримання і зміна закордонного паспорта.

Користувачеві надається можливість попередньо заповнити коротку форму і записатися на прийом на конкретний час (а не займати чергу з ранку і чекати по кілька годин). Також можна оплатити послугу видачі паспорта на місці (готівкою або банківською карткою). До слова, скоро ця послуга буде доопрацьована: з'явиться можливість зробити оплату через інтернет, вибрати конкретний час візиту не тільки на замовлення, а й на отримання паспорта, попередньо заповнити основну форму (від необхідності візитів, на жаль, через вимоги по фото і зняттю відбитків поки що позбутися не виходить).

Заява на отримання субсидії.

Тепер для подання такої заяви не потрібно нікуди ходити (а також не потрібно окремо отримувати довідку про доходи від податкової). Досить увійти в систему через BankID і заповнити форму. Протягом 20 днів (але зазвичай швидше) користувач отримає лист з копією документа про погодження субсидії (або з причинами відмови, якщо він піде).

Отримання довідки про доходи від податкової.

Для отримання цієї довідки достатньо заповнити коротку форму: вказати місце, в якому цю довідку буде зручно забрати, а також період довідки. До речі, для отримання субсидій цю довідку окремо вже замовляти не потрібно. Надалі планується перевести в дистанційний режим не тільки замовлення довідки, але і її отримання (поштою або в електронній формі з накладеним ЕЦП).

Джерело: http://itc.ua/news/v-ukraine-zapustil...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

В Україні запустили електронну послугу оформлення закордонного паспорта