Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Українські аграрні холдинги починають період відновлення і росту

Українська економіка, а з нею і український бізнес пережили один з найбільш проблемних періодів за 2014-2015 роки. І хоча економічний спад повинен змінитися зростанням в 2016 році, аграрний бізнес вже починає показувати симптоми відновлення. На це вказує декілька факторів: по-перше, сильні операційні показники компаній, які продовжили зростання; по-друге, більш активне кредитування компаній і вкладення в розвиток; нарешті, ринкова капіталізація компаній припинила падіння і стабілізувалася, періодично відображаючи зростання.

Зважаючи на скорочення попиту на внутрішньому ринку, а також девальвації національної валюти, стратегії компаній були орієнтовані на експорт. Основними експортними ринками стали ринки країн ЄС, Африки, Азії та Близького Сходу. Компанії нарощували виробництво продукції, паралельно нарощуючи експорт. Так, компанія МХП наростила продажі курятини за перше півріччя (2%), паралельно наростивши виробництво соняшникової олії (6%); компанія Кернел наростила виробництво соняшникової олії і зернових; ІМК експортувала 85% врожаю зернових та олійних. Такі тенденції спостерігаються для всіх компаній. Основною проблемою залишаються борги, які виросли в гривні після девальвації.

Активізувалося кредитування компаній. Ті ж Кернел і Астарта заявили про отримання кредитів - перший 65 мільйонів доларів кредитної лінії на оборотний капітал, а Астарта 35 - мільйонів доларів для підтримки переробки сої компанією. МХП ще на початку червня провів СВОП активів з агрокультур, наростивши земельний банк в Україні. Нещодавно і Агроліга заявила про розширення земельного банку після придбання корпоративних прав ТОВ «Маяк». Дані фактори вказують на активізацію українського аграрного бізнесу, потроху виходить з кризового шоку.

1 из 1

Фондові ринки почали реагувати на стабілізацію ситуації в країні і позитивні результати компаній ще на початку літа. Ще тоді Український Аграрний Бізнес, який розраховує компанія Украгроконсалт, уповільнив спад, який тривав практично рік і почав відновлювати позиції. Індекс продовжує залишатися досить волатильним, але середня тенденція вказує на середній стабільний показник.

Таким чином, експерти УкрАгроКонсалт вважають, що українські аграрні холдинги перші почали відновлення після кризи. Це означає, що за ними підуть малі та середні підприємства, особливо якщо почнеться тенденція зростання цін на аграрну продукцію. Даний прогноз заснований на позитивному сценарії розвитку геополітичної ситуації в регіоні.

Джерело:http://www.ukragroconsult.com/news/uk...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы