Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Українцям видадуть із валютних депозитів на третину більше

Імпортерам скасували податкову довідку для купівлі валюти на міжбанку

З 4 вересня українці зможуть зняти з валютних депозитів вже не еквівалент 15 тис. грн., Як раніше, а 20 тис. грн. Це дозволяється постановою Нацбанку № 581, яким чиновники ще на 3 місяці (до 4 грудня) подовжують більшість діючих обмежень для валютного ринку.

У банківській касі раніше не продаватимуть за раз інвалюти більш ніж на 3 тис. грн., А валютний грошовий переказ не дадуть перерахувати більш ніж на 15 тис. грн. на добу. Не змінився і максимальний ліміт і для вкладів у нацвалюті: з гривневого рахунку в день дозволяється знімати не більше 300 тис. грн.

«Думаю, банки впораються з виконанням єдиного послаблення для населення. Доларів і євро в їх касах повинно вистачити для видачі валютних депозитів у більш великих обсягах. На цей рахунок можна не переживати », - запевнив радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький.

Фінансисти вважають, що лібералізація назріла. «Потрібно поступово підвищувати планку. Щоб люди не боялися нести долари і євро на валютні депозити: поки банки не стануть активніше видавати кошти з рахунків, вкладники їх знову, не понесуть. Якщо цей захід спрацює, і відтоки з валютних депозитів стануть скорочуватися, думаю, в грудні можна буде знову підвищувати ліміт видачі. Крок у 5 тис. грн. - Може стати оптимальним варіантом », - зазначив голова правління банку «Хрещатик»Дмитро Гриджук.

У теж час юристи нагадали, що через те, що обмежувальні постанови НБУ не узгоджуються з Цивільним кодексом, люди як і раніше можуть відсудити видачу валютного депозиту в повному обсязі, і забрати з рахунку всю суму доларів або євро. «Доведеться подати позовну заяву і вплутатися в тяжбу, але у своїх правах можна не сумніватися. Суди виносять рішення на користь вкладників, і своїми постановами зобов'язують банки видавати всю суму валютного вкладу. Багато з них навіть відкрито говорять клієнтам з великими накопиченнями: отримайте рішення суду, і ми всі вам віддам. Без нього ми цього зробити не можемо, оскільки порушимо постанову НБУ», - зазначив старший партнер адвокатської компанії« Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

Для бізнесу

Принесла нова нацбанківська постанова і гарну новину для бізнесу. «Компаніям більше не потрібно буде отримувати довідку в Державній фіскальної службі (про відсутність податкової заборгованості). Витрачати на це два дні і час своїх працівників », - сказав нам Василь Невмержицький.

Також чиновники пом'якшили правила покупки ВКВ для компаній, що мають на рахунках понад $ 25 тис. В еквіваленті. При його розрахунку центробанк дозволив не враховувати накопичення в неконвертованій валюті (третій група Класифікатора).

Решта ж табу зберігаються. Експортери як і раніше повинні повертати валютну виручку в Україну протягом 90 днів і в обов'язковому порядку продавати 75% від цієї суми.

І з'являється одне нове обмеження: заборона на купівлю валюти під контракти, митне оформлення яких здійснено до 1 січня 2014 г. - у разі зміни боржника (або кредитора) за зовнішньоекономічними контрактами. У НБУ запевняють, що не збираються обмежувати, таким чином, нормально працюючі компанії (вимога не поширюється на імпортні контракти з постачання життєво необхідних товарів). «Ставиться інше завдання - прикрити схему, через яку провокуючу відтік капіталу. У нас є підстави це стверджувати. Нове ж вимога дозволить розчистити ринок », - запевнив« Вести »заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

Джерело: http://business.vesti-ukr.com/113501-...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы