Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Україна виходить з економічної коми: чотири ознаки

Українська економіка демонструє ознаки стабілізації, але вони знаходяться на більш низьких рівнях, ніж очікувалося раніше, йдеться в аналітичному звіті компанії Dragon Capital.

Динаміка промислового виробництва та інших індикаторів реального сектора в червні вказує на те, що економіка України, ймовірно, досягла свого дна в другому кварталі, інформує еizvestia.com.

«За нашою оцінкою, падіння реального ВВП в 1пол15 склало 16,7% г / г після зниження на 17,2% р / р у 1кв15. Різке скорочення виробництва в Донецькій і Луганській областях в результаті військових дій і часткової окупації сепаратистами пояснює майже половину цього зниження, у той час як ВВП на решті території України впав, за нашими оцінками, на 10,2% р / р », - відзначає аналітик .

Однак, додає вона, враховуючи негативний вплив військових дій на інвестиції, споживчі настрої, потоки капіталу і валюту, збройний конфлікт залишається головним фактором економічних проблем в Україні.

Беручи до уваги глибину економічного спаду з початку року, який виявився гіршим за очікування, Dragon Capital знизила свою оцінку падіння реального ВВП в 2015 р з -8,5% до -12,0% г / г.

Чотири ознаки стабілізації української економіки зі звіту Dragon Capital:

1. Економіка України може почати вихід з рецесії, яка тривала шість кварталів поспіль, за умови, що ситуація на сході значно не погіршиться.

За нашими очікуваннями, початкове відновлення економіки буде проходити повільніше, ніж після попередньої кризи 2008-2009 рр. Основним чинником скорочення ВВП майже на 15% в 2009 році було зменшення зовнішнього попиту, який швидко відновився і викликав V-подібне відновлення української економіки у вигляді зростання ВВП на 4-5% в 2010-2011 рр.

Зараз світова економіка росте помірними темпами, тому економічне зростання в Україні найближчим часом буде тісно пов'язаний з досить обмеженими внутрішніми ресурсами. З урахуванням цього, ми очікуємо, що зростання реального ВВП в 2016 р складе + 1,0% р / р. У той же час, економіка України може випробувати потужний розворот в майбутньому. Інтерес до України з боку іноземних інвесторів зростає. Але для його матеріалізації в приплив іноземних інвестицій необхідні макроекономічна стабілізація, помітний прогрес у структурних реформах і визначеність щодо збройного конфлікту.

2. Перші ознаки стабілізації спостерігаються і в інших сферах економіки.

Так показник місячної інфляції повернувся в червні до среднеісторіческому рівню, завдяки стабілізації валютного ринку і уповільнити темпи зростання тарифів на комунальні послуги. Річна інфляція сповільнилася до 57,5%, після піку в 61% в квітні. Чекаючи подальше уповільнення річної інфляції, хоча і не таке швидке, як очікувалося раніше, ми припускаємо, що показник інфляції на кінець 2015 року становитиме 48% г / г (+ 6п.п. По відношенню до попереднього прогнозу) і сповільниться до 10% г / г до кінця 2016 (-2 п.п.).

3. Сальдо поточного рахунку за підсумками травня вже третій місяць поспіль перебуває близько нульового рівня, завдяки тому, що девальвація гривні, скорочення внутрішнього попиту і адміністративні обмеження призвели до різкого зниження імпорту, яке повністю компенсувало втрати експорту від військових дій і зниження світових цін на сталь і зерно. За нашими оцінками, цього року дефіцит поточного рахунку платіжного балансу складе близько 1,0% ВВП або $ 0,9 млрд. (У порівнянні з 4,0% в 2014 році) і скоротиться в 2016 р до 0,5% ВВП. Проте стан платіжного балансу і раніше буде залежати від відтоку капіталу з приватного сектора, який триває, незважаючи на перші ознаки макроекономічної стабілізації.

4. Істотне поліпшення спостерігається і в сфері державних фінансів, зокрема завдяки зусиллям влади з фіскальної консолідації.

Так, за нашими оцінками, контрольований МВФ профіцит сектора держ. управління (включає державний бюджет, місцеві бюджети та Пенсійний фонд, але виключає доходи від продажу 3G ліцензій) склав у січні-травні 5,5 млрд грн., у порівнянні з істотним дефіцитом у розмірі 11 млрд. грн. у січні-травні минулого року. Доходи зросли, за нашими оцінками, на 26% р / р завдяки девальвації валюти, підвищення ставок деяких податків і розширення бази оподаткування, в той час як зростання видаткової частини сектора держ. управління залишився помірним, незважаючи на більш ніж дворазове збільшення витрат на оборону та обслуговування держ. боргу.

Як повідомлялося, в цілому за підсумками 2014 падіння ВВП України склало 6,8% після нульового зростання в 2013 році.

Державний бюджет України на 2015 рік побудований на оптимістичному сценарії розвитку ситуації, який передбачає падіння ВВП на 5,5% при інфляції 26,7%, тоді як два інших урядових сценарію припускають падіння ВВП 8,6% і 11,9% при інфляції 38, 1% і 42,8% відповідно. Раніше в Мінфіні повідомили, що близько 10% валового внутрішнього продукту (ВВП) йде на фінансування державного боргу України.

Джерело: http://news.eizvestia.com/news_econom...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы