• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Судову практику проаналізували на застосування рішень ЄСПЛ

За даними дослідження найбільше керувалися рішеннями Європейського суду з прав людини суди Київської області – 24 рішення. У Дніпропетровській області судді застосували у своїх рішеннях 15 рішень ЄСПЛ, у Запорізькій – 12, у Харківській та Сумській – по 11.

Такими є результати премії "Precedent UA 2015", в рамках якої правозахисники досліджують практику українських судів щодо посилання на рішення Європейського суду з прав людини, повідомляє "ЗіБ" з посиланням на Центр інформації про права людини. За результатами дослідження Українська Гельсінська спілка з прав людини започаткувала премію "Precedent UA 2015". Премією відзначили 10 судів, які найчастіше посилалися на рішення ЄСПЛ.

Фахівці УГСПЛ досліджували рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень станом на 3 серпня 2015 року. Вони вивчили 853 162 судових рішення та обрали 593 таких, де рішення ЄСПЛ було застосовано відповідно до суті справи, яка розглядається національним судом, та зміст цього рішення не було спотворено. З 67 рішень ЄСПЛ 41 було застосовано національними судами, 26 – не було застосовано.

За даними дослідження найбільше керувалися рішеннями ЄСПЛ суди Київської області – 24 рішення. У Дніпропетровській області судді застосували у своїх рішеннях 15 рішень Європейського суду, у Запорізькій – 12, у Харківській та Сумській – по 11. Лідером рейтингу цього року став Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, далі у списку – Шаргородський районний суд Вінницької області, Апеляційний суд Києва, Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області та інші.

Виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко зазначив, що наступного року практику вищих судів щодо цього питання вже не досліджуватимуть, та відповідно – не нагороджуватимуть, бо ці суди власне повинні навчати тлумаченню рішень Європейського суду. 

Джерело: http://zib.com.ua/ua/120469-sudovu_pr...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Судову практику проаналізували на застосування рішень ЄСПЛ