• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Складання зведених документів про рух овець на фермі

Із цієї консультації ви дізнаєтеся: як складати зведені документи про рух поголів’я у вівчарстві.

Для систематизації даних первинних документів про наявність, надходження та вибуття поголів’я овець на кожній тваринницькій фермі складають Книгу обліку руху тварин і птиці на фермі (сільгоспоблік, форма № ПБАСГ-12, затверджена Наказом № 73). Записи в ній робить завідувач ферми або бригадир за статево-віковими (обліковими) групами як за кількістю голів, так і за живою масою. На кожну вікову групу відводять певну кількість сторінок залежно від руху поголів’я. Дані вносяться кожного дня на підставі належним чином оформлених первинних документів за каналами надходження та вибуття.

У кінці місяця завідувач ферми або зоотехнік підсумовують дані Книги і включають їх до Звіту про рух тварин і птиці на фермі (сільгоспоблік, форма № ПБАСГ-13, затверджена Наказом № 73). Звіт складають у двох примірниках: перший разом із первинними документами з обліку овець передається в бухгалтерію, другий залишається на фермі.

Бухгалтерія, користуючись узагальнюючими записами у Звіті про наявність поголів’я овець та їх живу масу на початок і кінець звітного місяця, рух за місяць у розрізі обліку за окремими аналітичними рахунками, звіряє основні показники. При цьому беруть до уваги, що:

Сельхозпредприятие ТОВ «Маяк»

Ферма 2

                  Отара № 3                  

                          гурт, табун

Полная версия доступна только подписчикам

Комментарии к материалу

Оформить подписку на раздел «Агро»

Надежные решения по бухучету, налогам, спецрежиму и праву

585 грн / квартал

Купить