• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Що робити, якщо при реєстрації квартири вимагають зайві документи?

Скаржимося начальнику, а потім і до Міністерства юстиції
"Я вирішив зареєструвати в електронному держреєстрі речових прав на нерухомість свою квартиру в Києві, яку придбав до 2013 року, коли електронний реєстр ще не був створений. У Центрі адмінпослуг Дніпровського району взяли документи, але через тиждень я отримав відповідь, що держреєстратор призупинив розгляд моєї заяви в зв'язку з тим, що йому потрібно уточнення, яка загальна і яка житлова площа моєї квартири. Хоча в правовстановлюючих документах та техпаспорті всі ці дані є. Це уточнення я повинен, на вимогу реєстратора, принести з БТІ самостійно. А там мені пояснили, що така довідка коштує 360 грн і робиться один місяць. Чи правий держреєстратор у своїх діях, і як мені бути далі?" – Олександр П., г. Киев.
Відповідає Володимир Столітній, юрист агентства нерухомості "Альянс-Брок":
"У ст. 10 п. 3 Закону України "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень" зазначено, що під час проведення держреєстрації прав, що виникли до 1 січня 2013 року, держреєстратор запитує від органів влади, підприємств, установ і організацій, які проводили оформлення і / або реєстрацію прав, інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, за відсутності у нього доступу до відповідних інформаційних систем або документам в разі, якщо відповідні документи не були подані заявником. Зазначені вище органи зобов'язані надати таку інформацію безкоштовно, протягом трьох робочих днів.
На мою думку, даних, наданих заявником, досить, щоб арифметично визначити, якою є загальна і яка житлова площа реєструється квартири. Але якщо держреєстратор хоче це ще раз уточнити, він зобов'язаний самостійно відправити запит в БТІ і зажадати у них отримання відповіді у встановлені законом терміни. В даному випадку заявнику варто письмово оскаржити дії держреєстратора на ім'я його керівника – начальника Головного територіального управління юстиції в м.Києві. Якщо питання не буде вирішене, звернутися з письмовою скаргою до Міністерства юстиції".

Джерело: http://ukr.segodnya.ua/economics/real...

Комментарии к материалу