Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

РЕФОРМА "СПРОЩЕНКИ": ГЛАВА ФІСКАЛЬНОГО КОМІТЕТУ ВР ГОТУЄ СВІЙ ВАРІАНТ

Крім Міністерства фінансів та представників громадянського сектору, свій проект податкової реформи готує голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, який вона буде презентувати на засіданні Нацради реформ 27 серпня.

«Залишіть людей в спокої, дайте їм можливість заробляти, підніміть економіку, щоб їм було куди на роботу йти, а потім висувайте інші умови для них. Якщо їм це не сподобається, то вони розвернуться і підуть на роботу, де будуть отримувати 5 тис. грн зарплати. А це і той дохід, який вони отримують, торгуючи на ринку або здійснюючи свою маленьку підприємницьку діяльність.

Я в своїй реформі бачу певний апгрейд існуючих груп. І, дійсно, прислухаючись до думки експертів МВФ, хотіла б теж мінімізувати оптимізацію, яку роблять через спрощену систему. Цього теж можна досягти через додаткові ліквідації груп.

Але я б пропонувала першу групу не чіпати, другу обмежила б 5 найманими працівниками (зараз 10), залишити те ж податкову навантаженням. Хочу підкреслити, друга група за минулий рік задекларувала не більше 1 млн грн. У нас ніякого розвитку в підприємництві не сталося. Третю групу я б обмежила в кількості найманих осіб та річного обороту - з 20 млн грн до 3 млн, без можливості реєстрації платником ПДВ.

У Податковому кодексі є така норма щодо СПД на загальній системі оподаткування. Там говориться, що якщо контрагент з таким СПД має взаємовідносини, які можуть бути прирівняні до трудових, то нараховуються податки на такі виплати, як на фонд зарплати. Зараз розвинена неповна зайнятість.

Наприклад, візьмемо ту ж прибиральницю. Вона може працювати на п`яти підприємствах, зареєструвавши СПД на єдиному податку. І вона буде в третій групі, тому що вона надає послуги юридичним особам. Це буде схоже на трудові відносини? Так. Але адже це приватний підприємець, який ходить з ранку до ночі по 10-15 підприємств прибирає. Чому ми повинні вважати фондом зарплати? Це індивідуальна трудова діяльність, якою займається людина. Вона може найняти 5 людей і розподілити з ними своє навантаження. Ось це і є те підприємництво, що ми повинні підтримувати. Тому до таких норм я ставлюся дуже погано. Не можна вважати всіх оптимізаторами.

Я говорила співробітникам ДФС: давайте розглянемо декілька моделей, кілька видів підприємницької діяльності, з глибоким розумінням прорахуємо і зрозуміємо що це таке, які ставки прийнятні, але не робіть це пальцем в небо. Нема глибокого розуміння нашої реальності. Всі ми живемо розумінням великого бізнесу», - констатувала Н. Южаніна.

Як писав Finbalance, заступник міністра фінансів Олена Макеєва заявляла, що в рамках податкової реформи в оновленій спрощеній системі оподаткування буде три групи платників.

До першої групи будуть належати платники з річним доходом до 300 тис грн (як сьогодні).

У другу групу будуть поєднані платники, які наразі входять в другу та третю групу. Щоправда, при цьому буде суттєво знижений поріг доходів (який зараз складає до 20 млн грн).

До третьої ж групи належатимуть аграріїв. Але при цьому мають бути передбачені умови, щоб спрощеною системою користувалися малі та середні компанії, а не щоб великі компанії дробилися.

У свою чергу експерти громадянських ініціатив "Реанімаційний пакет реформ" (РПР) та "Нова країна" також вважають за доцільне зберегти спрощену систему оподаткування і звітності, передбачаючи ожливість її поступового реформування після реформування загальної системи оподаткування.

Джерело:http://finbalance.com.ua/news/Sproshc...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы