Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Правила успішного виступу

Правила, які складають фундамент будь-якої успішної промови:

Визначте мету виступу.
Створіть образ і покажіть його аудиторії.
Постійно тренуйтеся.

Вивчивши і постійно застосовує на практиці ці правила, ви зможете бути великим оратором, вражаючи оточуючих своїм мистецтвом мови, ораторською майстерністю.


Визначте мету виступу


Сучасні виступаючі часто не використовують це правило, тому їх мови є порожніми, незважаючи на велику тривалість. Чи знаєте ви хоч одну промову сучасника, яка мала широкий успіх? Скоріш за все ні.

Коли я йду на риболовлю, я насаживаю на гачок хробаків, бо риба любить черв'яків. Я ж люблю шоколад, але коли я йду на риболовлю, я забуваю, що я люблю, я думаю тільки про те, що любить риба.
Дейл Карнегі


Під час підготовки промови візьміть листочок паперу і  скрупульозно випишіть, яка ж мета вашого виступу, що ви хочете донести до аудиторії. Коли ви пишете, описуєте, ви уважно складаєте текст, ваш текст зобов'язаний відповідати головному питанню: «Що ви хочете донести, чого ви хочете домогтися від аудиторії і що цікавить цю аудиторію?» Це все має вкластися в одному тексті, у вашому розумінні.


Ви звертаєтеся до своєї аудиторії, ваша мета вам зрозуміла, ви хочете домогтися того-то, вирішити такі-то завдання, домогтися таких-то цілей. Але це ваші бажання, а починати потрібно з бажань тих людей, до яких ви звертаєтеся, чого вони хочуть. І вже порівнюючи своє бажання і бажання цих людей, коли ви пишете свою промову, перед вами 2 бажання, 2 надзавдання - ваша мета і мета цих людей, їх інтерес. І ваше завдання так написати свою промову, щоб у цій промовою яскраво були висвітлені інтереси тих людей, які вас слухають, їх бажання порушити своєю промовою.


Відмінним інструментом в цьому випадку є приклади. Вони допоможуть вам подолати страх, подолати якусь дистанцію. І тоді ви будете  завжди тримати в голові бажання, інтереси, культурний рівень, ментальність тих людей, до яких ви звертаєтеся. Ви завжди собі задаєте питання: а що їх цікавить, які приклади їм привести, щоб вони проголосували за ваше рішення, схвалили вашу ораторську майстерність.


Створіть образ і покажіть його аудиторії


Коли ви звертаєтеся до аудиторії, яку ви розумієте, тому що ви вже описали для себе їх менталітет, їхні бажання, їх культуру, їх освітній рівень, їх вік, їх релігію, їх соціальне становище, то ви звертаєтеся до конкретних людей. Дуже важливо знайти образ. Приклад - це історичний факт, який допомагає, а образ зачіпає почуття цих людей. Знайдіть обов'язково образ і затроньте почуття цих людей.
Можливо, ви дивилися  фільм про поета Сергія Єсеніна? Звернули увагу, які яскраві образи: «ніжна троянда і жаба» - відразу ж уява домальовує емоції, почуття, запахи, смаки. Коли сучасна людина купує якусь річ, він же не купує засіб пересування, якщо мова йде про автомобіль. Він купує престиж, емоції, задоволення, почуття, статус соціальний.


Знайдіть обов'язково образи і заворожете цим  свою аудиторію,  намалюйте такі яскраві смачні образи, щоб аудиторія була ваша. Іноді на пошук йдуть дні, а іноді і тижні. Але кожну нову промову, кожне нове виступ ви будете готувати швидше і швидше, і не бійтеся спотикатися.


Постійно тренуйтеся


Для того щоб навчитися ходити, потрібно ходити, для того щоб навчитися плавати, потрібно плавати, а для того щоб оволодіти мистецтвом ораторської майстерності, необхідно виступати, виступати, виступати.


Ви вже підготувалися: у вас написана мета, описана аудиторія, точний портрет аудиторії, що вони хочуть, ви вже написали приклади і створили якісь прекрасні образи. Ну а тепер справа за головним - за тренуванням. Але не завжди є аудиторія, тому ви можете використовувати науково-технічний прогрес.


Беріть відеокамеру, хоч на мобільний телефон себе знімайте, стаєте перед дзеркалом, як це робили великі оратори тисячі років, і починайте доповідати уявної аудиторії. Починайте виголошувати свою промову, розповідати, виступати перед нею. Потім включаєте запис і дивіться її. Спочатку буде нецікаво, навіть трошки неприємно дивитися, бо це перші кроки. Але ж ви знаєте, що не було в історії немовляти, який би відразу встав і побіг.


Це перші, ті самі кроки в ораторському мистецтві, коли ви падаєте, коли ви расшибали, але найголовніше - не зламатися, найголовніше - продовжувати виступати, виступати, виступати. Достеменно відомо, що всі великі оратори тренували свої промови. І ви, великий оратор, теж тренуйтеся, не соромтеся.

 

Джерело: http://www.vdovgan.ru/

Комментарии к материалу

Лучшие материалы