• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Потенціал прибутковості держпідприємств складає щонайменше 60 млрд. грн. щорічно за умови ефективного менеджменту

Ділові Новини

26.06.2015 129 0 0

Опублікований Мінекономрозвитку звіт ТОП-100 найбільших державних підприємств – це помітний крок до прозорості державних компаній. Ця ініціатива була серйозним викликом, а тепер кожен громадянин має доступ до інформації, яку раніше не було можливості отримати. Окрім детальної інформації про сто найбільших держкомпаній в Україні, звіт дає рекомендації щодо підвищення їх ефективності та прибутковості. На цьому наголосив радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Адомас Аудіцкас 25 червня.

За словами радника Міністра, «якщо є багато інформації про компанію, тоді важко зловживати активами, важко створювати корупційні схеми. Візьміть підприємства, представлені на біржах – уся звітність є доступною, можна зрозуміти як працює підприємство, порівняти з приватними, що працюють у цьому ж секторі. Ми хочемо, щоб українські компанії працювали так само».

За уточненими даними, українські держпідприємства акумулювали 115 млрд. грн. чистого збитку у 2014 році. У той же час, потенціал прибутковості цих підприємств складає щонайменше 60 млрд. грн. щорічно.

Світова практика доводить, що держава програє приватному сектору в ефективності управління активами, тому завдання, яке поставила перед собою команда реформаторів Мінекономрозвитку – по-перше, посилити ефективність роботи держпідприємств, а по-друге – приватизувати нестратегічні компанії. Ключові пункти реформи – прозорість (як діяльності підприємств, так і їх приватизація), ефективний менеджмент, адекватна зарплата директорам.

Звіт ТОП-100 найбільших держкомпаній не є одноразовою декларацією прозорості. У майбутньому подібні дані будуть публікуватися щоквартально та щороку.


Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Потенціал прибутковості держпідприємств складає щонайменше 60 млрд. грн. щорічно за умови ефективного менеджменту