• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Податок на нерухомість: проблеми та їх вирішення

У 2015 році українці вперше платять податок на нерухомість, але з першими квитанціями виникло багато проблем.

Часто повідомлення не знаходять своїх одержувачів, а розмір податку нараховано з помилками. У свою чергу, податкові служби, у разі несплати, загрожують штрафами. У багатьох повідомленнях забувають врахувати пільгову площа, за яку не сплачується податок.

У Державній фіскальної службі за наявності помилок рекомендують не поспішати з оплатою податку. Щоб з'ясувати всі спірні моменти, необхідно звернутися в ГФС. Раніше Domik.ua повідомляв, що в 2015 році фізособи сплатять податок на нерухомість, якою володіли в 2014 році. Пільга встановлена на рівні 120 кв. м за квартиру і 250 кв. м за будинок.

За словами віце-президента Ліги експертів України Андрія Гусельникова, базу оподаткування обрали неправильно. Тоді як у світі така база - це не площа, а ринкова вартість. Тому, коли житло площею 60 квадратів в центрі потрапляє під пільги, а така ж, але на околиці - ні, то це недоліки законодавства.

У ГФС пояснюють, що мізерного кількості потрапили під оподатковування об'єктів нерухомості є пояснення. Справа в тому, що повідомлення про сплату податків були розіслані на основі інформації Єдиного реєстру прав власності на нерухомість, де є дані про операції за 2013 і 2014 роки, і з Бюро технічної інвентаризації.

Від податків у поточному році звільняються особи, які володіли в 2014 році квартирами площею менше 60 квадратів або житловими будинками до 120 квадратів.

Джерело: http://domik.ua/novosti/skolko-kievly...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Податок на нерухомість: проблеми та їх вирішення