• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Підсумки впровадження електронних держпослуг в регіонах

За підсумками 2015 Дніпропетровська область стала беззаперечним лідером за кількістю держпослуг, які місцеві держоргани надають жителям через інтернет.


Сьогодні таких послуг налічується 115, тоді як у Вінницькій області - 49, а в Київській - 35.


ТОП-5 замикають Одеська (18) та Львівська області (13). У більшості інших регіонах України кількість доступних місцевих електронних держпослуг можна перерахувати на пальцях однієї руки.


З такою статистикою закінчив 2015-й рік портал держпослуг iGov.org.ua. У червні 2015 його запустив Дмитро Дубілет, IT-директор "Приватбанку" спільно з десятком волонтерів.


Ресурс став єдино можливою альтернативою Єдиним державним порталу адміністративних послуг, тому що держпортал ніяких послуг в режимі онлайн досі не надає.


iGov - це некомерційний проект. Він був створений для боротьби з корупцією у сфері надання державних послуг громадянам та бізнесу, а також для поліпшення якості взаємодії держави з громадянами.

Сьогодні на порталі доступно 214 послуг. Більшу частину з них можна отримати через інтернет. Втім, є серед них і ті послуги, для отримання яких все-таки доведеться постояти в чергах під кабінетами чиновників, але тільки на певних етапах.

Хто гальмує процес


Переклад державних адміністративних послуг в електронну форму в країні йде дуже повільно. Більшість чиновників в областях не виявляють особливого інтересу до впровадження таких нововведень.
Часто їм просто невигідно руйнувати власну монополію на надання держпослуг, і робити цей процес прозорим.


"Швидкість запуску електронних послуг в першу чергу залежить від політичної волі міського голови, депутатів та органів виконавчої влади на місцях. І це головна умова. Якщо політична воля сильна, тоді процес запуску послуг відбувається швидко", - ділиться досвідом начальник управління інформаційних технологій Львівської міськради Тимофій Александронец.


Такої ж думки дотримується Дмитро Дубілет: "Адміністративні послуги - це вертикаль впливу губернаторів. Наприклад, ми з Саакашвілі в Одеській області запустили послугу оформлення субсидій. Тепер там доступні всі райони області, крім самої Одеси. З мерією Одеси ми ще не домовилися".


У Дніпропетровській області е-послуги також впроваджуються за підтримки губернатора. Не всі адміністративні послуги місцева влада може надавати без узгодження з місцевою податковою або, наприклад, міграційною службою. Вони повинні домовитися.


"У таких випадках губернатор тільки своїм авторитетом може їм допомогти в цьому. Наприклад, так було з запуском в Дніпропетровську електронної послуги від МРЕО. Тоді губернатор попросив керівника обласного МВС направити свого заступника на зустріч з волонтерами iGov. Після цієї зустрічі послуга запрацювала", - розповідає Дубілет.


Лідери і аутсайдери


В результаті активної підтримки губернатора, жителі Дніпропетровської області через iGov можуть отримати рекордну кількість місцевих адміністративних держпослуг - 115.
У той же час, в Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Харківській областях жителям через інтернет не доступна жодна держпослуг.

Тим часом, статистичні дані порталу eGov говорять про те, що чиновники областей-аутсайдерів марно ігнорують електронні держпослуги. Потреба в них з боку громадян величезна.
Наприклад, тільки за один місяць в розділі "Отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг" побувало більше 75 000 відвідувачів. Але оформити цю субсидію через портал змогли тільки жителі Дніпропетровської та Київської областей, тому що вона працює тільки в цих регіонах.

ТОП-10 ЗАПРАШИВАЕМЫХ Е-ГОСУСЛУГ НА IGOV

Выписка из реестра МВД106524

Получение субсидии на оплату жилищно-коммунальных услуг75686

Выдача/замена паспорта для выезда за границу21164

Регистрация авто с пробегом в МРЭО11336

Предоставление справки об отсутствии судимости6425

Регистрация места жительства4248

Назначение социальной помощи при рождении ребенка4117

Выдача справки о доходах (размер пенсии)3523

Выдача архивных справок, копий, выписок2417

Отстрел огнестрельного оружия и обзор его технического состояния2380

ТОП-5 областей по количеству предоставленных на iGov местных е-госуслуг
Название услуги К-во предоставленных услуг
Днепропетровская
Получение субсидии на оплату жилищно-коммунальных услуг 5726
Выдача/замена паспорта гражданина для выезда за границу 2924
Предоставление справки об отсутствии (наличии) судимости или ограничений, предусмотренных уголовно-процессуальным законодательством 1325
Киевская
Получение субсидии на оплату жилищно-коммунальных услуг 530
Регистрация авто с пробегом в МРЭО 151
Регистрация места жительства (с опцией одновременного снятия с регистрации с прежнего места) 84
Тернопольская
Выдача справки из государственной статистической отчетности о наличии земель и распределении их по владельцам земель, землепользователями, угодьями 20
Предоставление единовременной материальной помощи 7
Рассмотрение соответствия намерений относительно местоположения временного сооружения 6
Ровненская
Предоставление справок незанятому населению об отсутствии земельных участков для ведения ЛСХ 5
Выдача копий, выписок из распоряжений городского головы, решений, принятых городским советом и исполнительным комитетом 4
Отправить обращение к городскому голове 3
Одесская
Получение субсидии на оплату жилищно-коммунальных услуг 19
3 услуги с самой высокой оценкой качества предоставления 3 услуги с самой низкой оценкой качества предоставления
Название услуги Количество баллов от 1 до 5 Название услуги Количество баллов от 1 до 5
Выкопировка из топографического плана города 1: 500 5 Регистрация авто с пробегом в МРЭО 3,15
Выдача справок о получении / неполучении всех видов государственных социальных пособий 5 Предоставление выписки из Единого государственного реестра МВД Украины 3,6
Получение субсидии на оплату жилищно-коммунальных услуг 4,7 Предоставление справки об отсутствии или наличии судимости 4,1

Джерело: http://www.epravda.com.ua/publication...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Підсумки впровадження електронних держпослуг в регіонах