• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Оператори попередили про нові види шахрайства з банківськими картами

ред. Uteka.ua

04.02.2016 74 0 0

Оператори українського ринку платіжних карт відзначають зростання нових видів кібер-шахрайства, спрямованих на клієнтів банківських установ.

Серед таких видів шахрайства "кеш-треппинг" - заклеювання отворів для видачі готівки з метою привласнення грошей після відходу клієнта від банкомату. Кількість зафіксованих інцидентів з цього виду шахрайства по всіх банках України в 2014 році склало 55 в першому кварталі, 263 - у другому, 237 - у третьому і 434 - у четвертому.

Також шахраї практикують "вішинг" - дзвінки клієнтам банків з метою виманювання реквізитів платіжних карт, необхідних для проведення операцій без використання самої карти. Кількість зафіксованих шахрайських дзвінків клієнтам, про які повідомили банки, становить 142 в першому і другому кварталах, 314 - у третьому і 2315 - в четвертому кварталі 2014 року.

Також зафіксований такий вид шахрайства, як "фішинг" - створення сайтів для збору реквізитів платіжних карт під виглядом надання послуг (наприклад, поповнення мобільних телефонів через Інтернет). У першому кварталі 2014 було виявлено два "фішингових" сайта, у другому - 12, у третьому - 9, у четвертому - 15 і тільки за січень 2016 року - 47.

Що стосується такого раніше поширеного виду шахрайства як банкоматний "скімінг" (зчитування інформації з платіжної карти за допомогою спеціальних накладок на банкомат), то цей вид шахрайства не є високо актуальною загрозою, оскільки її рівень у минулому році знизився більш ніж у два рази в порівнянні з 2014 роком і більш ніж у три рази в порівнянні з 2013 роком.

Перераховані загрози актуальні для всіх банківських клієнтів, що знаходяться на території України, без винятку і незалежно від того, який банк випустив чи обслуговує карту.

Джерело: http://finance.obozrevatel.com/busine...

 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Оператори попередили про нові види шахрайства з банківськими картами