• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Нові емітенти електронних грошей з'являться на ринку вже в цьому році - НБУ

ред. Uteka.ua

11.02.2016 86 0 0

На сьогоднішній день ринок обслуговування роздрібних платежів вимагає нового підходу до регулювання, оскільки банки з їх класичними послугами займають певну нішу і вже не можуть повністю задовольнити зростаючі потреби користувачів.

Зокрема, НБУ планує переглянути підходи до регулювання діяльності небанківських фінансових установ та встановити до них вимоги, аналогічні вимогам до банків. Йдеться про встановлення мінімального розміру власного капіталу небанківської фінансової установи (НФУ), яке буде надавати послуги з переказу коштів, і обов'язки розкривати відомості про його кінцевому бенефіціара.

Регулятор пропонує видавати ліцензію НФУ на підставі наявності у нього власного капіталу в розмірі 60 млн. грн, якщо НФУ володіє не більше 1000 пунктів надання фінансових послуг та/або платіжних пристроїв. Кожне наступне збільшення кількості таких пунктів надання послуг і/або платіжних пристроїв на 500 одиниць вимагає збільшення мінімального власного капіталу на 10 млн. грн.

Крім того, зараз готуються зміни в платіжне законодавство України, зокрема, до Закону України про платіжні системи, який морально застарів. Вже до кінця 2016 року Нацбанк планує дозволити НФУ випускати електронні гроші.

Ще одне питання - чи можуть оператори мобільного зв'язку стати потенційними провайдерами електронних грошей. Багато з операцій, що здійснюються на сьогоднішній день такими компаніями, відбуваються з порушенням законодавства. Адже відповідно до Закону України про телекомунікації, оператори мобільного зв'язку не можуть надавати кредит своїм клієнтам, використовувати залучені на передплачений рахунок коштів клієнтів і надавати можливість виведення грошей з мобільного рахунку в готівку. Деякі компанії йдуть іншим шляхом: вони реєструють небанківська фінансова установа і забезпечуватимуть розрахунки через таку установу. Але незважаючи на позитивний міжнародний досвід у цьому питанні (як в Кенії, наприклад), мобільні оператори можуть лише стати співучасниками ринку фінансових послуг, але ніяк не конкурентами банків і НФУ. Змішувати поняття не можна.

Джерело: http://psm7.com/novye-emitenty-elektr...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Нові емітенти електронних грошей з'являться на ринку вже в цьому році - НБУ