• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Нацбанк готується послабити валютне регулювання

Ділові Новини

21.10.2015 69 0 0

НБУ готується до часткового скасування валютних обмежень

Національний банк України може у середу, 21 жовтня, оголосити про початок обіцяного поступового зняття обмежувальних адміністративних заходів на валютному ринку. Про це повідомила перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів. 

"...Чекаємо ще в середу Нацбанк з послабленням валютного регулювання", - написала Ковалів на своїй сторінки в Facebook.

Раніше в інтерв'ю ZN.UA глава Нацбанку Валерія Гонтарева повідомила, що НБУ готовий почати скасування валютних адмінобмежень найближчим часом, але цьому наразі перешкоджає МВФ.

"Ми однозначно за лібералізацію. Я взагалі не бачу там ніяких проблем. Ми це плануємо і будемо це робити. І я за те, щоб робити це швидше, ніж планує МВФ. На мій погляд всі підстави для цього є", - сказала глава НБУ.

Також повідомлялося, що НБУ чекає домовленостей з кредиторами, щоб почати знімати валютні адмінобмеження. На сьогодні Україною вже отримано згоду кредиторів на реструктуризацію.

За даними DT.UA, планується, що НБУ може оголосити про послаблення щодо наступних пунктів:

1. Регулярне [три і більше разів на місяць хоча б протягом одного місяця в межах періоду, упродовж якого здійснювалися відповідні операції, визначені цим додатком (далі – регулярне)] отримання коштів у готівковій формі з рахунку(ів) клієнта(ів) [у тому числі групи клієнтів, зокрема пов'язаних між собою, наприклад довіреною(ими) особою(ами), через структуру власності, адресою юридичного або фактичного місцезнаходження та/або керівниками], якщо зазначеним операціям передує надходження коштів:

1) у безготівковій формі у вигляді, зокрема фінансової допомоги, плати за цінні папери (у тому числі випадки, коли кошти на рахунок зараховуються через транзитні рахунки банку за результатами виконання укладених угод щодо купівлі-продажу цінних паперів), позики, переказу, кредиту від нерезидентів, надходжень за договорами переуступки прав вимоги, як поповнення рахунку (у тому числі випадки, коли клієнтом у межах періоду між зарахуванням безготівкових коштів на рахунок та зняттям готівки використовуються інші власні поточні та/або депозитні рахунки, у тому числі в інших банках) тощо;

 2) у готівковій формі в той самий день або протягом найближчих днів, що передували отриманню [у тому числі випадки, коли клієнтом у межах періоду між зарахуванням готівкових коштів на рахунок та зняттям готівки використовуються інші власні поточні та/або депозитні рахунки та/або здійснювалася конвертація (обмін) іноземної валюти однієї іноземної держави на іноземну валюту іншої іноземної держави]

2. Регулярне отримання фізичною(ими) особою(ами) коштів у готівковій формі, що здійснюється без відкриття рахунку, якщо зазначеним операціям передує надходження коштів у безготівковій формі (у тому числі з-за кордону) від юридичної(их) особи(іб) та/або фізичної(их) особи(іб) [у тому числі нерезидента(ів)].

3. Фінансові операції клієнтів з готівкою, проведені протягом одного робочого дня або незначного проміжку часу (зокрема впродовж місяця) у межах одного банку, а саме – внесення на рахунок юридичної особи готівкових коштів, зокрема у вигляді поповнення статутного капіталу, з подальшим переказом коштів на рахунок фізичної(их) особи(іб) у вигляді, зокрема, розрахунку за нерухоме майно, цінні папери тощо, та подальшим отриманням коштів готівкою з рахунку фізичної(их) особи(іб).

4. Регулярне отримання фізичною(ими) особою(ами) коштів у готівковій формі як кредит(и) від банку, який(і) погашається(ються) у той самий день або протягом найближчих днів, зокрема за рахунок коштів, що надходять на рахунок(ки) клієнта(ів) в безготівковій формі [наприклад як фінансова допомога, за цінні папери, позика, перекази (у тому числі з-за кордону), кредити від нерезидентів тощо], та/або іншою(ими) особою(ами), яка(і) є поручителем(ями).

5. Переказ коштів за кордон, якщо за рахунком(ами) клієнта (у тому числі групи клієнтів, пов'язаних між собою, наприклад, однією довіреною особою, через структуру власності тощо) зазначені операції здійснюються в один із таких способів:

1) на виконання імпортних договорів (контрактів), зокрема: як оплата фактично поставленої продукції на митну територію України за вантажно-митними деклараціями, що були оформлені більше ніж два роки тому; з подальшим їх невиконанням/частковим невиконанням до закінчення встановленого строку поставки, у тому числі у зв'язку зі сплатою штрафних санкцій за рішенням суду або мировою угодою; якими передбачено постачання товарів/робіт/послуг на митну територію України з подальшим укладенням [після здійснення переказу(ів) за ними, але до закінчення встановленого строку постачання товарів/робіт/послуг] додаткових угод, якими передбачається зміна місця фактичного постачання цих товарів/робіт/послуг на митну територію інших(ої) країн(и); якими передбачено купівлю в нерезидента товарів, які перебувають (поставлені) на митній(у) території(ю) України [наприклад в разі, коли ціни за відповідним імпортним договором (контрактом) більше ніж у 2 рази перевищують ціни, за якими цей товар був попередньо придбаний нерезидентом];

 2) використання в розрахунках векселів, депозитних сертифікатів або наявність при розрахунках за договорами поруки, передачі прав вимоги боргу, застави майнових прав на грошові кошти на рахунках і вкладах, переводу боргу, зарахування однорідних зустрічних вимог;

3) як переказ коштів за кордон, зокрема від продажу нерезидентом цінних паперів українських емітентів, у тому числі низьколіквідних.

Джерело: http://dt.ua/ECONOMICS/nbu-mozhe-zavt...

 

 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Нацбанк готується послабити валютне регулювання