• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

НБУ відкриває ринок для міжнародних систем інтернет-розрахунків

Нацбанк визначив умови внесення до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учаcників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури відомостей про міжнародні системи інтернет-розрахунків (PayPal, ApplePay,GoogleWallet та ін.), що створює підґрунтя для започаткування діяльності в Україні таких міжнародних систем.

Це визначено постановою правління НБУ від 24 липня № 480.

Документом передбачено наступне:

  • уточнюються вимоги до документів учасників ринку платіжних послуг в частині фінансового моніторингу.
  • спрощено процедуру отримання небанківськими фінансовими установами ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та процедуру реєстрації учасників міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами завдяки оптимізації переліку документів, що мають подаватися цими особами до Національного банку України та процедури їх розгляду.
  • урегульовано питання використання надавачами платіжних послуг торговельних марок, що відрізняються від їх офіційного найменування, під час надання послуг з переказу коштів.

Відповідно до документа, надавачі платіжних послуг мають зазначати найменування платіжної системи, послуги якої вони надають, перед цією маркою під час надання відповідних послуг або їх рекламування (у документах на переказ, квитанціях, рекламній продукції тощо), а також повідомити про використання таких торговельних марок Національний банк.

Окрім того, правління НБУ схвалило постанову від 24 липня № 481, якою Національний банк створив правові передумови для можливості здійснення громадянами Українирозрахунків з торговцями-нерезидентами електронними грошима, випущеними емітентами-нерезидентами, а також для приймання торговцями-резидентами від покупців-нерезидентів електронних грошей, випущених емітентом-нерезидентом.

Зокрема передбачено можливість здійснення розрахунків електронними грошима, випущеними за межами України, для їх використання в міжнародній системі інтернет-розрахунків за умови, що введення/виведення коштів до/з такої системи здійснюється виключно з/на рахунків/рахунки в банках.

Фактичнo НБУ спрoстив дoступ українцям дo міжнарoдних платіжних систем та значнo рoзширив мoжливoсті для викoристання інoземних електрoнних грoшей.

Також Нацбанк збільшив граничну суму розрахунків електронними грошима протягом календарного року (з 35 000 до 62 000 грн.), а також суму електронних грошей, що перебувають на електронних пристроях у розпорядженні користувача.

Зазначені постанови набирають чинності з дня, наступного за днем їх офіційного опублікування.

Джерело: http://zib.com.ua/ua/117802-nbu_vidkr...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

НБУ відкриває ринок для міжнародних систем інтернет-розрахунків