• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

НБУ спростив банкам процес перевірки валютних операцій

ред. Uteka.ua

04.02.2016 61 0 0

Національний банк України надіслав банкам лист №  25-0005/8349, яким вніс зміни до вимог щодо всебічного аналізу та перевірки інформації про фінансові операції та їх учасників для купівлі іноземної валюти з метою перерахування за межі України тощо.

Отже, відтепер вимоги щодо аналізу операцій не поширюються на фінансові операції, що здійснюються:

• на виконання договорів, укладених резидентами з міжнародними компаніями з переліку 2000 найбільших публічних компаній світу (Forbes Global 2000);

• з метою проведення розрахунків між суб’єктами господарської діяльності України та іноземними суб’єктами господарської діяльності в рамках міжнародних договорів України;

• для оплати зобов’язань у сумі, яка в еквіваленті не перевищує 150 000 гривень за операцію.

Крім того, банкам була надана можливість формувати один висновок на контракт, а не перевіряти кожну операцію в його рамках.

Також з індикаторів підозрілої фінансової операції було виключено наявність угод, якими передбачається постачання робіт або послуг на митну територію інших країн. Постачання ж продукції на митну територію інших країн, як і раніше, вважається індикатором підозрілих фінансових операцій.

Згідно з листом банк має пересвідчитися в дійсності поданих клієнтом документів та відповідності їх оформлення вимогам законодавства України. Якщо при цьому є можливість перевірити інформацію на підставі публічних джерел, у тому числі в мережі Інтернет, від клієнтів не вимагається надання додаткових документів для здійснення аналізу.

Джерело: http://www.bank.gov.ua/control/uk/pub...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

НБУ спростив банкам процес перевірки валютних операцій